دکتر دهقان در نشست خبری خبرداد: دانشگاه ولی عصر (عج)رفسنجان میزبان کنگره کونگ‌فوتو آ۲۱/در سال جدیدباهمکاری دانشگاه بیش از ۴ هکتار زعفران در خنامان کشت می شود

سال جدید با همکاری دانشگاه و کشاورزان چهار هکتار زعفران در منطقه خنامان کشت می‌شود و ۱۰ هکتار زعفران‌کاری در شهرستان انجام می‌شود و در زمینه ترویج فرهنگ زعفران‌کاری تلاش کنیم.

 به گزارش سازش خبر محمدعلی دهقان ریاست دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان صبح امروز در نشست خبری و تجلیل از خبرنگاران و تبریک هفته دولت رونمایی از کتابخانه آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی طبق وصیت ایشان  بیش از ۷۰۰۰جلد کتاب در اختیار این دانشگاه در روز دوشنبه هفته جاری خبر داد

وی در ادامه افزود : کنگره کونگ‌فوتو ۲۱A به میزبانی  دانشگاه ولی عصر (عج) و با همکاری انجمن کانگ‌فو ایران و در در روز چهارشنبه هفته جاری درتالار خیام افتتاح و به مدت سه روز برگزار خواه شد.دهقات تصریح کرد: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از ورزشکار از ۷۰ شهر ایران در این رشته کنگره شرکت خواهند کرد.

دکتر دهقان بیان داشت: در این کنگره ۱۰ کارگاه تخصصی با حضور مدرسان برتر کشور انجام و عصر چهارشنبه نیز در مجموعه روباز موزه مانور ورزشکاران برای این کنگره برگزار و کارگاه‌ها نیز روزهای پنج‌شنبه و جمعه دایر می‌شود.

وی در ادمه گفت: پروژه‌های خانه شماره دو فرهنگ، مهمانسرای دانشگاه، خوابگاه صبوری، مجتمع ورزشی، فاز سوم دانشکده علوم‌پایه سال جاری افتتاح و دو، سه پروژه دیگر در صورت مشخص‌شدن بودجه کلنگ‌زنی می‌شود.

رئیس دانشگاه دلی عصر (عج) ازافتتاح پژوهشکده کربن با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون تومان تا دوماه آینده خبر داد و افزود:اعتبارات مربوطه برای خرید تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی هزینه می‌شود.

دکتر دهقان ذر ادامه افزود: دانشگاه  ولی عصر رفسنجان معین اقتصادی منطقه خنامان می باشد و در سال جدید با همکاری دانشگاه و کشاورزان چهار هکتار زعفران در منطقه خنامان کشت می‌شود و  ۱۰ هکتار زعفران‌کاری در شهرستان انجام می‌شود و در زمینه ترویج فرهنگ زعفران‌کاری تلاش کنیم.

در پایان به مناسبت روز خبرنگار از جمعی از خبرنگاران شهرستان تجلیل شد.

 

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.