دکتر دهقان در نشست خبری خبرداد: دانشگاه ولی عصر (عج)رفسنجان میزبان کنگره کونگ‌فوتو آ۲۱/در سال جدیدباهمکاری دانشگاه بیش از ۴ هکتار زعفران در خنامان کشت می شود

سال جدید با همکاری دانشگاه و کشاورزان چهار هکتار زعفران در منطقه خنامان کشت می‌شود و ۱۰ هکتار زعفران‌کاری در شهرستان انجام می‌شود و در زمینه ترویج فرهنگ زعفران‌کاری تلاش کنیم.

 به گزارش سازش خبر محمدعلی دهقان ریاست دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان صبح امروز در نشست خبری و تجلیل از خبرنگاران و تبریک هفته دولت رونمایی از کتابخانه آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی طبق وصیت ایشان  بیش از ۷۰۰۰جلد کتاب در اختیار این دانشگاه در روز دوشنبه هفته جاری خبر داد

وی در ادامه افزود : کنگره کونگ‌فوتو ۲۱A به میزبانی  دانشگاه ولی عصر (عج) و با همکاری انجمن کانگ‌فو ایران و در در روز چهارشنبه هفته جاری درتالار خیام افتتاح و به مدت سه روز برگزار خواه شد.دهقات تصریح کرد: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از ورزشکار از ۷۰ شهر ایران در این رشته کنگره شرکت خواهند کرد.

دکتر دهقان بیان داشت: در این کنگره ۱۰ کارگاه تخصصی با حضور مدرسان برتر کشور انجام و عصر چهارشنبه نیز در مجموعه روباز موزه مانور ورزشکاران برای این کنگره برگزار و کارگاه‌ها نیز روزهای پنج‌شنبه و جمعه دایر می‌شود.

وی در ادمه گفت: پروژه‌های خانه شماره دو فرهنگ، مهمانسرای دانشگاه، خوابگاه صبوری، مجتمع ورزشی، فاز سوم دانشکده علوم‌پایه سال جاری افتتاح و دو، سه پروژه دیگر در صورت مشخص‌شدن بودجه کلنگ‌زنی می‌شود.

رئیس دانشگاه دلی عصر (عج) ازافتتاح پژوهشکده کربن با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون تومان تا دوماه آینده خبر داد و افزود:اعتبارات مربوطه برای خرید تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی هزینه می‌شود.

دکتر دهقان ذر ادامه افزود: دانشگاه  ولی عصر رفسنجان معین اقتصادی منطقه خنامان می باشد و در سال جدید با همکاری دانشگاه و کشاورزان چهار هکتار زعفران در منطقه خنامان کشت می‌شود و  ۱۰ هکتار زعفران‌کاری در شهرستان انجام می‌شود و در زمینه ترویج فرهنگ زعفران‌کاری تلاش کنیم.

در پایان به مناسبت روز خبرنگار از جمعی از خبرنگاران شهرستان تجلیل شد.

 

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *