اجرای طرح قربان تا قربانگاه توسط موکب خاتم الانبیاء رفسنجان/امسال به ۱۰۰ میلیون دارو نیازمندیم/افزایش ۶۰۰نفر اسکان برای زائرین

اجرای طرح قربان تا قربانگاه توسط موکب خاتم الانبیاء رفسنجان/امسال به ۱۰۰ میلیون دارو نیازمندیم/افزایش ۶۰۰نفر افزایش اسکان

به گزارش سازش خبر عصر دیروز  نشست خبری مسئولین و خادمین موکب خاتم الانبیا  رفسنجان  وجمعی از خبرنگاران شهرستان برگزار شد علی میربابایی ازخادمین و از اولین بانیان موکب خاتم الانیا رفسنجان در جمع خبرنگاران اظهار داشت :  موکب خاتم‌الانبیاء(ص) به همراهسعیدزاده از بانیان این موکب و تعدادی از خادمان موکب در ابتدا با برپایی ایستگاه صلواتی برای زائران امام رضا (ع) برای ۲۸ ماه صفر در جاده قوچان برپا شده و در این مسیر به زاِرین امام رضا(ع) خدمت رسانی می شد.

وی در ادامه افزود:  با پیشنهاد یکی از خادمان موکب به کربلاتصمیم گرفتیم برای زائران امام حسین (ع) با چای و صبحانه پذیرایی کنیم که پس از این تصمیم بعد از برگزاذی جلسه و بررسی با  تفاهم‌نامه‌ای با ستاد عتبات  در شهریور ماه ۹۵ قرار شد ابتدا با ۵ هزار چای و صبحانه قرار شد کار را شروه کنیم  که بعد از چند روز از راه‌اندازی دفترموکب تمام لوازم فراهم‌کردن چای و صبحانه آماده شد  با استقبال پرشو مردم خدمات‌ را افزایش دهیم و روزانه با ۳۰ هزار پرس غذا از زائران پذیرایی کردیم.

مسؤول موکب خاتم‌االانبیاء(ص) رفسنجان  خاطر نشان کرد ۹۰ هزار کلوچه در روز بین ۹ هزار نفر توسط دو شرکت رفسنجانی برای پذیرایی میان‌وعده از زائران توزیع می‌شد.

وی با اشاره به اسکان حدود ۶۰۰ نفر از افزایش ظرفیت اسکان و نیز افزایش ظرفیت معاینه بیماران به ۲ هزار نفر در اربعین امسال خبر داد

میربابایی تصریح کرد: با همکاری خوب مجموعه خیریه خبازان و رئیس صنف خبازان رفسنجان یک دستگاه تنور و ۲۲ تن آرد به همراه  خمیرگیر و وسایل مربوطه به پخت نان به موکب با مبلغی بالغ بر ۴۹ میلیون تومان اهدا شد.

وی تاکیدکرد : نانوایی موکب الانیبا در سه شیفت با ۳۳نانوا نان تازه و گرم و در مجموع ۱۰هزار نان ایرانی پخت به زائرین توزیع می شد.

 محمد میرزایی مسؤول بسیج پزشکی رفسنجان  و مسئول درمانگاه امام خمینی (ره) رفسنجان گفت :  تیمی پزشکی همراه موکب خاتم الانیا رفسنجان  تیم پزشکی متشکل از ۲ پزشک؛ ۲پرستار و ۲تکنسین دارویی روزانه حدود یک هزار بیمار را معاینه و ۴۵۰ مورد خدمات پرستاری در روز انجام می دادند.

وی افزود اکثر داروهای مصرفی از عراق تهیه شدو سال گذشته حدود ۳۰ میلیون دارو خریداری و پیش بینی امسال به دلیل سردی هوا و بیماری آنفولانزا بیش از ۱۰۰ میلیون خواهد بود.

میرزایی در خاطر نشان کرد در تلاشیم امسال خدمات داندان پزشکی را هم در موکب انجام دهیم.

 وی از اجرای طرح قربان تا قربان‌گاه برای اربعین امسال خبر دادو افزود: با اطلاع‌رسانی‌هایی که انجام می‌دهیم از روز عید قربان افرادی که می خواهند گوشت قربانی آنها ( گوشت و چه گوسفند و گاو زنده) برای زائران اربعین استفاده شود به دفاتر موکب ها تحویل دهند.

میربابایی افرود :  موکب خاتم‌الانبیاء ۲۳۰ خادم دارد که ۳۰ نفر نیروی درمانی، ۳۳ نفر نانوا و مابقی آشپز و سایر خادمان هستند، بیان کرد: امسال دو عدد ماشین لباسشویی ۱۰۰ کیلویی با خشک‌کن‌های صنعتی آماده می‌کنیم که در۲ ساعت لباس زائران را شسته و آماده کند.


دیدگاه برای “اجرای طرح قربان تا قربانگاه توسط موکب خاتم الانبیاء رفسنجان/امسال به ۱۰۰ میلیون دارو نیازمندیم/افزایش ۶۰۰نفر اسکان برای زائرین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.