آغاز بیست و سومین جشنواره ملی «شعر رضوی» به میزبانی رفسنجان

بیست و سومین جشنواره ملی شعر رضوی به میزبانی رفسنجان در فرهنگسرای شهر سرچشمه آغاز شد.

 به گزارش سازش خبر  سیدعلی میرافضلی مدیر روابط عمومی مس منطقه کرمان صبح امروز در آیین افتتاح بیست و سومین جشنواره ملی شعر رضوی با معرفی شهر سرچشمه برای میهمانان جشنواره اظهار داشت: شهر سرچشمه مجموعه‌ای متعلق به شرکت ملی صنایع مس ایران با آب و هوایی متفاوت است و این شهر ۴۰ سال پیش بنیانگذاری شده است.

وی با بیان اینکه سرچشمه با ۲۵۳ واحد مسکونی و معماری خاص در پنج کیلومتری کارخانه مس قرار دارد، تصریح کرد: وظیفه کارخانه مس که از معادن بزرگ روباز جهان و بزرگترین معدن کشور است استخراج و تولید مس است که سالانه ۲۱۰ هزار تن مس خالص کاتدی تولید می‌کند و ۸۵ درصد مس ایران در شهر سرچشمه است.

میرافضلی با بیان اینکه این میزان تولید مس کمک بزرگی به اقتصاد کشور دارد و واحد نمونه صادراتی کشور است،
بیان کرد: مجموعه مس همواره حامی فرهنگ و هنر استان بوده و افتخار دارد که میزبانی بیست و سومین جشنواره ملی شعر رضوی را دارد.

وی با اشاره به برنامه‌های امروز جشنواره، بخش شعرخوانی را یادآور شد و برگزاری کارگاه ادبی با حضور اساتید را از جمله این برنامه‌ها عنوان کرد و گفت: بازدید میهمانان از کارخانه مس و خانه حاج آقاعلی بزرگترین خانه خشتی ایران از برنامه‌های فردا ی جشنواره است که عصر آیین اختتامیه و معرفی برگزیدگان این دوره از جشنواره را در دانشگاه ولی عصر( عج) رفسنجان برگزار می‌کنیم.

فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.