امام جمعه رفسنجان: گفتار تشکیل دولت فراجناحی و از تفکر ۲۴ میلیون نفر تفرقه‌افکنانه است

امام جمعه رفسنجان گفت: اینکه از یک طرف گفته شود دولت فراجناحی تشکیل می‌شود و بعد گفته شود دولت دوازدهم از تفکر ۲۴ میلیون نفر تشکیل می‌شود این گفتارها تفرقه‌افکنانه است و نفاق را می‌رساند و جمهوری اسلامی از نفاق ضربه خورده است.

 به گزارش سازش خبر حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با تأکید همگان بر تقوای الهی اظهار داشت: در کلام همه انبیا و اولیای الهی و آیات کریمه الهی تقوا بهترین توشه برای سفر آخرت است.

وی بیان داشت: توجه به آسیب‌های اجتماعی یکی از دغدغه‌های همه مردم است و در بعضی کارها اقدامات ارزشمندی در شهر صورت گرفته که با همدلی و همراهی همه مسؤولان در حال اجراست.

رمضانی‌پور ادامه داد: تکدی‌گری از سوی برخی افراد یک نوع راه کسب درآمد شده و کار بزرگی در زمینه جمع‌آوری متکدیان انجام گرفته و در این دو هفته که طرح جمع‌آوری متکدیان اجرا شده است، حتی یک نفر هم نیازمند شناسایی نشد.

وی با بیان اینکه کمیته امداد، بهزیستی و خیریه‌ها می‌توانند احسان و نیکوکاری مردم را جمع کرده و به افراد نیازمند و فقیر واقعی برسانند، اظهار کرد: ما باید فقرای واقعی را شناسایی کنیم و به آنها کمک کنیم، نکند شبی فقیری سر گرسنه بر بالین بگذارد که مسؤولیت ما را سنگین‌تر می‌کند.

امام جمعه رفسنجان با بیان اینکه این متکدیان از خارج از شهرستان بودند، افزود: فقرای شهرمان به سمت گدایی نمی‌روند که نشان از مناعت‌طبع آنها دارد.

رمضانی‌پور بیان داشت: در جمهوری اسلامی ایران نماز جمعه از همان روزهای نخست پیروزی انقلاب بود از جمله در رفسنجان هم نماز جمعه اقامه می‌شد اما در پنجم مرداد با حکم امام (ره) خطاب به آیت‌الله سیدمحمود طالقانی ایشان به عنوان امام جمعه تهران منصوب شد و این روز به‌عنوان روز نماز جمعه نامگذاری شد.

خطیب جمعه رفسنجان گفت: عمده هدف در قرارگاه نماز جمعه تبیین مسائل و موضوعات است که عمده هدف انبیای الهی بود و ائمه جمعه باید حقیقت را بیان کنند که اگر حقیقت را بیان نکنند و مکتوم کنند یا مصلحت‌اندیشی کنند و بخواهند با افرادی که با حق و حقیقت می‌جنگند صلح و سازشی داشته باشند، نمی‌توانند هدایت جامعه را بر عهده بگیرند.

وی اظهار کرد: نماز جمعه آثار و برکات زیادی ازجمله پاک‌شدن از گناه و آغاز زندگی جدید را در پی دارد و نماز جمعه رفسنجان باشکوه است و مسؤولان شرکت می‌کنند و نیروهای سپاه و بسیج، اورژانس، آتش‌نشانی، خط واحد و…همه به اقامه نماز جمعه کمک می‌کنند.

خطیب جمعه رفسنجان با قدردانی از اعضای ستاد نماز جمعه شهرستان بیان داشت: از سخنرانان قبل از خطبه‌ها و تمام کسانی که در نماز جمعه شرکت می‌کنند، تشکر می‌کنم.

رمضانی‌پور با اشاره به دولت دوازدهم و تشکیل کابینه افزود: اگر دولت بخواهد خدمت بی‌منت به مردم داشته باشد لازمه‌اش تشکیل کابینه‌ای چابک، مردمی، کارآمد و پاسخگوی واقعی است و دولت دوازدهم مانند دولت یازدهم آمار غیرواقعی ارائه ندهد، به‌ویژه در مورد آمار اشتغال که مردم این را باور کرده و لمس می‌کنند که بیکاری بیشتر در جامعه گسترش پیدا کرد.

امام جمعه رفسنجان تأکید کرد: اگر دولت دوازدهم به تولید در داخل باور و اعتقاد داشته باشد مهم است، بعضی دستگاه‌های دولتی پلی برای واردات شده بودند و واردات را توجیه می‌کردند و درست نیست ما به سرمایه‌گذار بگوییم تولید ایجاد کند اما تولید روی دستش بماند که این ظلم به تولیدکننده است.

رمضانی‌پور همچنین بر گزینش افراد اصلح توصیه کرد و گفت: نباید به صالح بسنده شود، البته مجلس هم نقش بزرگی دارد نباید چشم و گوش بسته به افرادی که رئیس‌جمهور انتخاب می‌کند رای دهد و باید نقایص دولت را در نظر بگیرد، استیضاح کند و مجلس به گونه‌ای عمل کند که وزرا در صورت خطا از مجلس حساب ببرند.

امام جمعه رفسنجان با اشاره به ذکر مطالبی که رفتار و گفتار نامتعادل را می‌رساند، اظهار کرد: مسؤولان از این رفتار پرهیز کنند از یک طرف گفته شود دولت فراجناحی تشکیل می‌شود و بعد گفته شود دولت دوازدهم از تفکر ۲۴ میلیون تشکیل می‌شود این گفتارها تفرقه‌افکنانه است و نفاق را می‌رساند و جمهوری اسلامی از نفاق ضربه خورده است.

فارس



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.