رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: تیم اقتصادی دولت با هم همراه نبود/‌ بارها به رئیس‌جمهور تذکر دادیم/ اولویت حل مشکلات اقتصادی است نه حقوق شهروندی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تیم اقتصادی گذشته دولت با هم همراه نبودند و در بسیاری مواقع صدای متفاوتی از آنها شنیده می‌شد.

به گزارش سازش خبر  محمدرضا پورابراهیمی در مراسم شانزدهمین یادواره شهدای منطقه خنامان کرمان در روستای چاروک اظهار‌ داشت: عزتی که امروز به‌واسطه قدرت نظامی در دنیا شاهد آن هستیم مرهون خون شهدا است.

وی با اشاره به اینکه دشمن جنگ را تحمیل کرد تا از توسعه انقلاب اسلامی جلوگیری کند گفت: رزمندگان اسلام با بصیرت کافی و تشخیص به‌موقع و دشمن‌شناسی لازم به جبهه‌های جنگ رفتند و با ۸ سال مقاومت مانع پیروزی دشمن شدند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این تفکر شهدا ریشه در مبانی فکری و اعتقادی آنها از سیره ائمه اطهار‌(س) دارد افزود: امروز هم تحلیل دشمن این است که به هر نحوی شده مانع پیشرفت حکومت اسلامی شود و برای همین وارد جنگ اقتصادی با مردم شده است.

وی با اشاره به اینکه بعضی‌ها همان اول جنگ تحمیلی می‌گفتند، بخشی از کشور را بدهیم و از این طریق صدام با ما کنار می‌آید خاطر‌نشان کرد: سست فکری و منفعل بودن در مقابل دشمن از همان اول انقلاب در بین بعضی چهره‌های سرشناس سیاسی کشور بوده است.

این رزمنده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه روحیه امام اینگونه بود که فرمود “ما تا آخر ایستاده‌ایم” گفت: این شجاعت و درایت و اخلاص امام بود که بدون آنکه یک وجب از خاک کشور را از دست بدهیم، پیروز شدیم و دشمن به شکست خود اقرار کرد.

وی با بیان اینکه امروز بعد از گذشت سال‌ها از جنگ تحمیلی، یک جریان طراحی‌شده به نام تکفیری‌ها را علیه انقلاب اسلامی راه‌اندازی کردند افزود: هدف اصلی استکبار از بین بردن نظام اسلامی و تفکر شیعی در جهان است و آنها از گسترش تفکر شیعه در عالم می‌ترسند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این اجتماعات مردم ایران در عزاداری‌ها و مراسم مذهبی دشمن را هراسان کرده است تصریح کرد: همین اجتماعات است که باعث وحدت در جامعه می‌شود و مردم با هر سلیقه و گروه سیاسی در روز شهادت امام صادق‌(ع) دور هم جمع می‌شوند و عزاداری می‌کنند.

وی با بیان اینکه مردم ایران اسلامی با تاسی از امام حسین‌(ع) که فرمود “هیهات من‌الذله” زیر بار ظلم نمی‌روند گفت: انقلاب اسلامی ایران با مکتب عاشورا به پیروزی رسید و این راه ادامه دارد.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه جای تاسف دارد که بعضی‌ها در داخل کشور به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حمله می‌کنند افزود: حرکتی که سپاه پاسداران در پاسخ به حادثه تروریستی در مجلس نشان داد دنیا را متعجب کرد و اقتدار نظامی کشور را نشان داد.

وی با بیان اینکه باید از سربازان اسلام در سپاه پاسداران تقدیر کرد اظهار‌داشت: جای تامل دارد که افرادی که به سپاه می‌تازند از کدام کشور هستند و چگونه خود را ایرانی می‌دانند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز بدون حضور جمهوری اسلامی ایران امکان حل مشکلات منطقه وجود ندارد گفت: آمریکا دلسوز مردم منطقه در خاورمیانه نیست و منافع خود را دنبال می‌کند.

وی با بیان اینکه هر جا رهبری و ولی‌فقیه را اطاعت کردیم، پیروز بودیم افزود: در زمان جنگ هم پیروزی ما به‌واسطه گوش به فرمان بودن رزمندگان اسلام از امام راحل و ولی‌فقیه زمان بود.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه اشکال اصلی امروز در کشور، بحث اقتصادی و اشتغال جوانان است خاطر‌نشان کرد: دشمن مسیر حرکت خود را تغییر داده و با ما وارد جنگ اقتصادی شده است و تنها راه موفقیت در این جنگ، تحقق سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه امروز اگر نتوانیم مشکل اشتغال را حل کنیم، تبعات فرهنگی و اجتماعی به‌دنبال دارد گفت: دولت باید به سیاست‌های ابلاغی رهبری نگاه عمل‌گرایانه داشته باشد و از شعار دادن خودداری کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه چهار سال با دولت در عرصه اقتصادی کار کردیم، مشکلات را لمس کردیم و بارها تذکر دادیم افزود: در حال حاضر دولت باید تیم اقتصادی جدید خود را به مجلس معرفی کند و ظرف هفته‌های آینده درگیر بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت در مجلس هستیم.

وی با بیان اینکه دولتی موفق است که مشکلات گذشته خود را حل کند و نقاط ضعف را پوشانده و نقاط قوت را تقویت کند عنوان کرد: تیم اقتصادی گذشته دولت با هم همراه نبودند و در بسیاری مواقع صدای متفاوتی از آنها شنیده می‌شد.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه رئیس جمهور باید بداند که زمان آزمون و خطا در عرصه اقتصادی وجود ندارد گفت: بعضی اظهار‌نظرها بر این است که مشکل اصلی کشور اقتصادی نیست و بحث‌های سیاسی اولویت است و احتمالا دولت می‌خواهد به حقوق شهروندی در جامعه بپردازد.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور باید در معرفی تیم اقتصادی خود به مجلس، افراد کارآمد، توانمند، همراه و یکصدا، جوان و پویا و انسان‌های سالم و بدون حاشیه را انتخاب کند افزود: باید اولویت اصلی کابینه دولت حل مشکلات اقتصادی، معیشت مردم و اشتغال جوانان باشد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه افرادی که زیر بیرق یک کشور دیگر سینه می زنند، جایی در کابینه دولت ندارند تصریح کرد: در مجلس ذره‌ای از حق مردم به‌عنوان رای اعتماد به وزرای دولت کوتاه نخواهیم آمد.

وی با بیان اینکه اگر نتوانیم مشکلات معیشتی مردم و اشتغال جوانان را حل کنیم، عواقب بدی برای آینده کشور دارد گفت: ظرفیت‌های اقتصادی کشور نشان می‌دهد که این توانایی وجود دارد که در عرصه اقتصادی نیز همانند عرصه نظامی مقتدر شویم اما اهتمام دولت را می‌خواهد.

به گزارش تسنیم شانزدهمین یادواره ۵۳ شهید منطقه خنامان کرمان در روستای چاروک با برنامه‌های متنوع فرهنگی از جمله روایتگری و مداحی و نوحه ‌خوانی مداهان اهل بیت‌(ع) در سالروز شهادت امام صادق‌(ع) همراه بود.


دیدگاه برای “رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: تیم اقتصادی دولت با هم همراه نبود/‌ بارها به رئیس‌جمهور تذکر دادیم/ اولویت حل مشکلات اقتصادی است نه حقوق شهروندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.