کتاب مجموعه مقالات « اسلام ، جهان معاصر و زمینه های تعامل با تکیه بر پیام رهبر معظم انقلاب به جوانان غرب» توسط دانشجوی رفسنجانی به چاپ رسید

کتاب مجموعه مقالات « اسلام ، جهان معاصر و زمینه های تعامل با تکیه بر پیام رهبر معظم انقلاب به جوانان غرب» توسط دانشجوی رفسنجانی به چاپ رسید

به گزارش سازش خبر  کتاب «اسلام ، جهان معاصر و زمینه های تعامل با تکیه بر پیام رهبر معظم انقلاب به جوانان غرب» از سوی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد استان کرمان به چاپ رسید.
بر پایه این گزارش، این کتاب بخشی از یک تحقیق گسترده در حوزه بررسی شخصیت نبی مکرم اسلام (ص) و زمینه های تعامل با تکیه بر دو نامه مقام معظم رهبری حفظه الله به جوانان غرب است که به صورتی مجزا، تدوین و تألیف یافته است.
فصل «تحلیل و بررسی امکان گفتگوی تمدن اسلام و غرب» توسط محمد کرمی نیا ، دانشجوی گروه علوم قرآن و حدیث از شهرستان رفسنجان به نگارش در آمده است.
کرمی نیا در گفتگو با خبرنگار ما  افزود : این کتاب با استناد به متون اصلی منابع اسلامی و قرآن به رشته تحریر در آمده تا بتوان زمینه تعامل فراهم شود و به خصوص نحوه برخورد با جوانان غرب و جذب آنان به اسلام را فراهم آورد.
کتاب «اسلام ، جهان معاصر و زمینه های تعامل با تکیه بر پیام رهبر معظم انقلاب به جوانان غرب» در ۹ مقاله تحت عنوان‌های زیر تهیه و تنظیم شده است :
۱٫ مبانی و اصول دعوت در اسلام
۲٫ امکانات و راهکارهای تعامل ادیان
۳٫ تحلیل و بررسی امکان گفتگو تمدن اسلام و غرب
۴٫ از گفتار تا گفتمان اسلام در ایران
۵٫ شیوه های گفتگو در دعوت به اسلام
۶٫ واکاوی برخی ابعاد شخصیت پیامبر اعظم (ص)
۷٫ بررسی علل تشدید هراس افکنی و نفرت پراکنی از اسلام
۸٫ بررسی علل و ابزارهای اسلام هراسی در غرب و تببین رسالت جوانان مسلمان در افشای آن
۹٫ Muhammad (s.a.w) , I”alliance de dieu avec I”humanite (به زبان فرانسه)دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.