رئیس کل دادگستری کرمان عنوان کرد عفو ۲۵ نفر از زندانیان کرمان توسط مقام معظم رهبری

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر و هفته قوه قضائیه، ۲۵ نفر از زندانیان استان کرمان مورد عفو رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفتند.

 به گزارش سازش خبر   به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کرمان، یدالله موحد اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر و هفته قوه قضائیه با پیشنهاد عفو، تخفیف یا تبدیل مجازات یک هزار و ۴۹ نفر از محکومانِ محاکم عمومی و انقلاب، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان قضایی نیروهای مسلح موافقت کردند که ۲۵ مورد از آنها مربوط به استان کرمان است.

وی بیان داشت: با اعمال این عفو، دو نفر مجازات اعدامشان با یک درجه تخفیف به حبس ابد تبدیل شده و هشت نفر از زندان‌های استان کرمان آزاد شده‌اند.

موحد ادامه داد: پنج نفر از این افراد که مورد عفو رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفته‌اند زن و ۲۰ نفر دیگر مرد بوده‌اند.

وی گفت: همچنین در عفو معیاری که به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) و عید نوروز سال جاری از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد در مجموع یک هزار و ۱۵۶ نفر مشمول عفو در استان کرمان واقع شدند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان بیان داشت: از این تعداد ۱۴۷ نفر پس از اعمال عفو از زندان‌های استان آزاد و مابقی مشمول تخفیف ویا تقلیل مجازات شده‌اند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.