امام جمعه موقت تهران: ولایت امری شوخی نیست/غیر ولایت به جوانان وعده آزادی می‌دهد

امام جمعه موقت تهران گفت: ولایت امری شوخی نیست و اینگونه نیست شخص به هر ترفندی رأی آورد و بگوید ما ولی هستیم چون مردم به ما رأی دادند.

 به گزارش سازش خبر حجت‌الاسلام کاظم صدیقی شنبه شب در مراسم وداع با ماه مبارک رمضان در مسجد جامع رفسنجان اظهار داشت: سفره میهمانی خدا هنوز گسترده است و این سفره مخصوص میهمانی است که با سایر سفره‌های خدا فرق دارد.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: زمین و آسمان و دریا همه سفره خدا هستند اما ماه رمضان سفره ویژه‌ای است و صیام و قرآن در سفره خدا گسترده شده و قرآن  هم سفره ادب است و پیروان قرآن باید نزاکت داشته باشند.

صدیقی با بیان اینکه کسی که زبانش آلوده باشد دعایش مستجاب  نمی‌شود، افزود: گاهی با یک حرف دلی می‌شکند و ستون دل می‌ریزد و این زخم در دل می‌ماند و دلی که بشکند عرش خدا می‌لرزد.

وی خاطرنشان کرد: گوش هم باید به دنبال شنیدن صدای امام زمان ( عج ) باشد نه اینکه پای ماهواره‌ها بنشیند و صداهای منکر گوش دهد.

امام جمعه موقت تهران ابراز داشت: یک ماه روزه گرفتیم و باید بپرسیم گوشمان را آماده شنیدن صدای امام زمان ( عج) کرده‌ایم یا خیر همچنین باید فکرمان را کنترل کنیم چراکه انسان خوش‌ذات فکر بد در ذهن خود راه نمی‌دهد.

صدیقی با اشاره به اینکه رباخواری جنگ با خداست، گفت: کسی که قرآن می‌خواند به سمت رباخواری نمی‌رود.

وی با اشاره به اینکه قرآن در اثبات به ولایت خودکفاست، بیان داشت: با روزه‌گرفتن الگوی خود را پیدا می‌کنیم و از خودمان می‌گذریم و بت نفس را می‌شکنیم.

صدیقی خاطرنشان کرد: ما از آمریکا و صدام ضربه ندیدیم، جنگ تحمیلی ما را ساخت و قوی کرد و برای ما اتحاد و استکبارستیزی آورد و امروز از دشمن بیرون نباید ترسید از نفوذی و منافق درونی باید ترسید.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه دشمن بی‌ولایت و درونی نگرانی دارد چراکه دشمن بیرونی ضربه خود را می‌خورد، اضافه کرد: ولایت امری شوخی نیست و اینگونه نیست شخص به هر ترفندی رای آورد و بگوید ما ولی هستیم چون مردم به ما رأی دادند.

وی ادامه داد: ولایت فقیه مسأله سیاسی صرف نیست بلکه مسأله اخلاقی هم هست و برای ما مهم‌ترین اصل ولایت است.

صدیقی بیان داشت: غیر ولایت به جوانان وعده آزادی می‌دهد اما ولایت کاری می‌کند که جوان دستش از امام زمان (عج) کوتاه نشود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.