امام جمعه رفسنجان: نظارت بر بازار در کشور ضعیف است/چرا باید بیش از ۶۰ درصد از خانواده‌های دانش‌آموزان ما فقیر باشند؟

امام جمعه رفسنجان گفت: چرا باید بیش از ۶۰ درصد از خانواده‌های دانش‌آموزان ما فقیر باشند برخی قدرت و توان خرید گوشت و فرآورده‌های آن را ندارند چه زمانی باید توجه شود و چرا باید در کشور این‌قدر نظارت بر بازار ضعیف باشد.

به گزارش سازش خبر حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه رفسنجان با تسلیت شهادت امام‌علی (ع) اظهار داشت: امروز اسلام به واسطه امام راحل شکوفا شده اسلام قبل از آن به قهقرا و نابودی رفته بود و این انقلاب اسلامی به واسطه وجود بسیجیان و زنان و مردان مومن اسلامی که احیا شده می‌ماند وگرنه ارزش‌ها را از دست می‌دهیم.

وی با بیان اینکه راه مستقیم فقط در کانون بزرگ اهل‌بیت ( ع) پیدا می‌شود و مواظب باشیم در قطاری سوار شویم که اهل بیتی باشد، بیان کرد: در حادثه تروریستی آبروی نظام و انقلاب حفظ شد و با مدیریتی که صورت گرفت این قضیه ختم به‌خیر شد.

امام جمعه رفسنجان در ادامه با اشاره به اینکه در سال ۵۸ امام راحل  دستور تشکیل جهاد سازندگی دادند و همین امر موجب حفظ کشور شد، بیان کرد: جهاد به جاهای صعب‌العبور می‌رفت و کشاورزی را احیا کرد،کشاورزی را پهلوی از بین برده بود تا واردکننده باشیم نه صادرکننده، اما اکنون وضعیت تولید گندم خوب شده و به خودکفایی رسیدیم.

وی اظهار کرد: چرا بیش از ۶۰ درصد از خانواده‌های دانش‌آموزان ما باید فقیر باشند برخی قدرت و توان خرید گوشت و فرآورده‌ها آن را ندارند چه زمانی باید توجه شود و چرا باید در کشور این‌قدر نظارت بر بازار ضعیف باشد.

خطیب جمعه رفسنجان از همه مردم  رفسنجان و روحانیت و هیأت‌های مذهبی و اقشار مختلف و مسؤولان دعوت کرد تا در راهپیمایی روز قدس که ساعت ۱۰ و ۳۰۰ دقیقه از محل میدان بسیج  به سمت مصلی برگزار می‌شود، شرکت کنند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبری تصریح کرد: رفتار مسؤولان به‌گونه‌ای نباشد که دشمن طمع کند و در مورد آتش به اختیار رهبری در ۱۷۷ خرداد در جمع دانشجویان فرمودند که این یک تاکتیک میدان جنگ است، برخی می‌گویند در دانشگاه‌ها نمی‌شود کار کرد که رهبری گفتند اگر در جایی کاری معطل مانده آتش به اختیار عمل کنید.

رمضانی‌پور در بخش دیگری از خطبه‌ها بیان داشت: آسان‌گرفتن بر دیگران یک ویژگی شیوه سبک زندگی شیعیان است در برخورد با دیگران تا جایی که خط قرمز حفظ شود این امر مهم است، جوانان در آستانه زندگی نباید به‌دنبال راحتی باشند بلکه عاقبت نیک در گرو سختی و سختکوشی و صبر بر مشکلات است.

وی با بیان اینکه تمرین رفتار سالم اجتماعی از نیازهای ضروری جامعه است، افزود: سلامت اجتماع به همه خیر می‌رساند و ناسالمی اجتماع برای همه زیان‌بخش است لذا باید تمرین کنیم سالم‌سازی را در اجتماع پیاده کنیم.

رمضانی‌پور از سبک پسندیده زندگی از منظر امام سجاد( ع)  بیان کرد: آن حضرت فرمودند،« خدایا در ماه رمضان ما را توفیق ده تا با خویشان و همسایگان نیکی کنیم و اموال حلال داشته باشیم و با پرداخت زکات، مال‌ خود را پاک سازیم و با کسی که از ما بریده و قطع ارتباط کرده پیوند دهیم و با هرکه دشمنی کرده با ما، راه آشتی را در پیش گیریم.

امام جمعه رفسنجان در بخش دیگری از خطبه‌ها ابراز داشت: رعایت قانون به همه جامعه منفعت می‌رساند و نظم و نظام هر جامعه‌ای به التزام قوانین و مقررات بستگی دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.