دوستداران طبیعت به داد زباله های جاده نوق _ رفسنجان برسند/تصاویر

به گزارش سازش خبر یکسال پیش گزارش و عکس های تاسف برانگیزی از زباله های کنار جاده نوق _ رفسنجان نزدیکی روستای لطف آباد منتشر شد. که  خیلی از دوستداران طبیعت؛ مردم و همشهریان را به فکر فرو برد و امیدوار بودند تا با پخش این تصاویر که شاید مسئولین مربوطه شهرستان از این صحنه…

به گزارش سازش خبر یکسال پیش گزارش و عکس های تاسف برانگیزی از زباله های کنار جاده نوق _ رفسنجان نزدیکی روستای لطف آباد منتشر شد. که  خیلی از دوستداران طبیعت؛ مردم و همشهریان را به فکر فرو برد و امیدوار بودند تا با پخش این تصاویر که شاید مسئولین مربوطه شهرستان از این صحنه زننده و زشت آن هم در کنار جاده ای که هر ساعت صدها خوردرو تردد می کند  که حکایت از بی‌اعتنایی‌ها نسبت به سلامت و بهداشت مردم دارد، تعداد زیادی سگ ولگرد جمع می‌شود و عواقب بعدی آن نیز به خود مردم می‌رسد.سریعا اقدامی صورت گیرد.

اما متاسفانه طی جلساتی که صورت گرفت باز هم این شعار بود که برنده شدو علاوه بر جمع آوری زباله ها در محیط زیست  صورت نگرفت به تازگی مصالح ساختمانی و حیواناتی تلف شده ای  چون گوسفند  و سگ هم در گوشه های زباله ها به چشم می آید و رانندگان و مسافرانی که از سمت نوق به سمت رفسنجان در حال حرکت هستند علاوه بر چهره زشت بوی بدی را هم حس می کنند.

فرماندار رفسنجان در جلسه‌ای که روز نهم خرداد ماه  با موضوع مدیریت پسماند در فرمانداری تشکیل شد، مهر تأیید بر نازیبایی شهر با وجود نخاله‌های ساختمان و زباله‌های عفونی و غیر عفونی زد.

حمید ملانوری اظهار داشت: باید با نصب تابلو بازدارندگی ایجاد شود و اگر لازم باشد، مأمور گذاشته شود تا از تخلیه این زباله‌ها و نخاله‌ها جلوگیری شود.

وی تصریح کرد: قانون پشتوانه و ضمانت اجرایی است و با هماهنگی قضائی با متخلفان باید برخورد شود.

فرماندار رفسنجان با اشاره به اینکه تخلیه زباله در جاده‌ها به‌ ویژه محور داوران که به وفور به چشم می‌خورد، کار خوبی نیست، افزود: اگر قرار باشد، شانه‌سازی و تعریض جاده صورت گیرد، باید این نخاله‌ها دوباره جمع‌آوری شود که کار را دشوار می‌کند.

ملانوری تأکید کرد: شهرداری و بخشداری مرکزی هماهنگ باشند و تابلوهایی مبنی بر ممنوعیت تخلیه نخاله‌های ساختمانی و زباله‌های خانگی و … را در محل‌ها نصب کنند

ملانوری در زمینه وجود زباله‌های خانگی در محورها خاطر نشان کرد: این زباله‌ها مشکلات فراوانی ایجاد می‌کنند و با همکاری شوراهای روستاها و شهرداری زباله‌ها به محل دفن زباله شهرداری منتقل شوند.(۱)

اما متاسفانه بعد از گذشت یکسال اقداماتی بر تخلیه زباله ها و زیبایی دوباره جاده نوق _ رفسنجان صورت نگرفته است.

شاید بهترین و سریعترین کار باز هم باید گروه حامیان محیط زیست یا دوستداران طبیعت انجام دهند تا زیبایی دوباره به محیط زیست و جاده نوق _ رفسنجان بازگردد.

IMG_0270

IMG_0271

IMG_0273

IMG_0269

IMG_0278

IMG_0274

IMG_0272

عکس و گزارش : مجتبی نقی زادهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.