جانشین فرمانده انتظامی رفسنجان تأکید کرد ضرورت نصب دوربین‌های کنترل سرعت در جاده‌های رفسنجان

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان رفسنجان گفت: با توجه به اینکه ایمن‌سازی جاده‌های شهرستان رفسنجان اهمیت دارد با نصب دوربین کنترل سرعت در جاده‌ها علاوه بر کنترل تخلفات و سرعت، امنیت جاده‌ها هم تأمین می‌شود.

 به گزارش  سازش خبر رضا خلیلی‌نژاد صبح امروز در جلسه شورای ترافیک این شهرستان که با حضور فرمانده پلیس راه استان کرمان برگزار شد، اظهار داشت: در بحث حوادث ترافیکی و انتظامی مهم‌ترین اولویت‌های پلیس حفظ جان انسان‌ها است.

وی بیان داشت: همواره گشت‌های انتظامی به‌ ویژه در روزهای تعطیل در جاده‌ها از جمله جاده سرچشمه مستقر هستند و بر اساس بازرسی‌های انجام‌ شده، پلیس راه نیز به صورت شبانه‌روز در جاده‌ها فعال است.

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان رفسنجان با بیان اینکه ایمن‌سازی جاده‌ها در این شهرستان بخش مهمی است، افزود: نصب دوربین‌های کنترل سرعت علاوه بر کنترل تخلفات و سرعت به امنیت جاده‌ها نیز کمک می‌کند به‌ ویژه در جاده سرچشمه اگر دوربین نصب شود تا حد زیادی به کاهش تلفات کمک می‌کند.

وی ادامه داد: همچنین مزاحمت‌هایی که در روزهای جمعه و تعطیل ایجاد می‌شود و موتورسنگین‌هایی که منجر به بستن جاده و اختلال در تردد می‌شوند با نصب دوربین کنترل شده و این اقدام را دیگر تکرار نمی‌کنند.

خلیلی‌نژاد در ادامه با اشاره به استقرار پلیس راه رفسنجان در یک کانکس خاطرنشان کرد: حتی اطراف محل استقرار پلیس راه رفسنجان روشنایی ندارد و این مشکل خطر امنیتی هم می‌تواند، داشته باشد.

وی متذکر شد: نیروی انتظامی همواره آمادگی کمک و همراهی با پلیس راه را دارد.

در ادامه مسعود محسنی رئیس اداره راهنمایی و رانندگی شهرستان رفسنجان اظهار داشت: میدان خاتم‌الانبیاء (ص) و کمربندی نیاز است که یک پل کمربندی را به جاده یزد ارتباط دهد، زیرا هم‌اکنون وضعیت به‌گونه‌ای است که کامیون‌ها و خودروهایی در کمربندی تصادف می‌کنند، وارد میدان می‌شوند و حوادث جانی به دنبال دارند.

وی تصریح کرد: بحث تفکیک حوزه استحفاظی درون و برون‌شهری هم مهم است که باید با خط‌کشی و نصب تابلو این حوزه‌ها مشخص شوند تا در محدوده‌ای که تصادف می‌شود، مشخص باشد که مسؤول رسیدگی پلیس راهنمایی و رانندگی یا پلیس راه است.

محسنی خاطرنشان کرد: این تابلو و خط‌کشی باید در تمام خروجی‌های درون و برون‌شهری نصب شود، همچنین دوربین‌های کنترل سرعت درون‌شهری هم در کاهش تصادفات کمک می‌کند.

وی اضافه کرد: با توجه به ترافیک شهر رفسنجان و ظرفیت آن می‌طلبد در سطح شهر دوربین‌ها نصب شوند، زیرا در شهرهایی از جمله سیرجان نصب این دوربین‌ها در کاهش تخلفات و تصادفات اثرگذار بوده است.

فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.