مشروح/ رئیسی در جمع پرشور مردم گرگان:دولت حرف پایان پذیرفته است/ اگر لب به سخن بگشایم وضعیت دیگری خواهد شد/ هر روز کارخانه‎ای تعطیل می‎شود

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: ما در بزنگاه‌ها از خود ظرفیت نشان می‌دهیم، اگر لب به سخن بگشاییم وضعیت دیگری خواهد شد اما باید ظرفیت داشته باشیم.

 به گزارش  سازش خبر حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در اجتماع پرشور مردم گرگان حضور یافت.

حجت‌الاسلام رئیسی در ابتدای این دیدار با بیان اینکه استان گلستان قطب کشاورزی، صنعت و گردشگری است،‌اظهار داشت: گردشگری و فضای مجازی می‌تواند اشتغال ایجاد کند، جوانان ما ظرفیت زیادی دارند و می‌توانند فعالیت زیادی برای تولید شغل در فضای مجازی داشته باشند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: مسکن از لوکوموتیوهایی است که شغل زیادی ایجاد می کند. آقایان گفتند مسکن مهر مزخرف است که روا نبود بگویید چه قدر مسکن اجتماعی ساختند. نباید بگویند در آینده چه می شود باید درباره عملکردشان توضیح دهند.

*دولت حرف پایان پذیرفته است

وی با بیان اینکه برنامه ما با پشتوانه دانشگاه تهیه شده است و قابل ارائه است افزود: مدیران دولت مهدوی ویژگی تقوا و کارامدی دارند. آیا مشکل کشور نگارش است که عده ای برنامه بنویسند. چقدر به برنامه پنجم عمل شد. مسئله مهم اقدام و عمل است. دولت حرف پایان پذیرفته است، بنده در سازمان بازرسی هم با برنامه کار می کردم. باید به مردم نشان دهیم که مرد حرف نیستیم و حرف عملیم.

*مبارزه با رانت خواری و فساد ژست سیاسی نمی‌خواهد

رئیسی تاکید کرد: ما می خواهیم بگوییم مبارزه با رانت خواری و فساد ژست سیاسی نمی‌خواهد بلکه عمل و اقدام می‌خواهد. با دستمال کثیف نمی‌شود شیشه را پاک کرد، باید مدیران پاک دست داشت. اولین کسی که باید به فساد حساسیت داشته باشد رئیس دولت است. فساد فراجناحی شده و مردم خسته شده اند. دولت باید اعلام کند که کدام ساختار فساد را اصلاح کرده یا با کدام فساد مبارزه کرده است. این روحیه مبارزه با فساد می خواهد. دزد دزد برای مردم اعتماد نمی‌آورد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری تصریح کرد: آیا حق است که پنج میلیون بیکار داشته باشیم. چرا کارگاه ها یکی پس از دیگری تعطیل می شود. مشکل کشور نقدینگی است. سه برابر دولت قبل نقدینگی تولید شده است؟ درست است که برخی پانصد هزار میلیارد تسهیلات بگیرند و آن را در بانک بگذارند تا سود آن را بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: اگر دلال نفتی متخلف بود چرا شکایت نکردید، با اصرار فراوان بعد از ماه‌ها شکایت کردید؟ تسهیلات را به دلالان نفتی می‌دهند. ممکن است چند وقت دیگر این قضیه مجدد اتفاق بیفتد.

رئیسی ادامه داد: اگر دیپلماسی به این نتیجه است که به خارجی‌ها بگوییم کاری کنید جریان ما رای بیاورد ما دیپلماسی بلد نیستیم، اگر اقتصاد به این معنا است که آب خوردن مردم را به بیگانگان ربط دهیم ما اقتصاد بلد نیستیم، ما معتقدیم با این منابع انسانی و نیروی انسانی جای جناح گرایی نیست. برای اصلاح طلب خط امام همان قدر احترام قائلم که برای اصولگرا خط امام قائلم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: برای یک سنی دغدغه‌مند همان قدر احترام قائلم که برای شیعه دغدغه مند احترام قائلم. شهروند درجه یک و دو نداریم.نباید کشور را درگیر جناح و گروه و حزب کنیم.

*برای پیشگیری از فساد به دنبال هوشمندکردن سیستم و شفاف کردن اقتصاد هستیم

وی تصریح کرد: ما برای پیشگیری از فساد به دنبال هوشمندکردن سیستم و شفاف کردن اقتصاد هستیم. مردم باید از قراردادها مطلع باشند و ما محرمانگی نداریم. باید عدالت در نظام پرداخت وجود داشته باشد. پانزده درصد بیشتر دولت الکترونیک شکل نگرفته است. باید مشخص شود که چه افرادی تسهیلات می گیرند. باید سامانه جامع اطلاعاتی شکل بگیرد تا محرمانگی و فساد از بین برود.

*امروز مسئله در قاچاق کوله‌بری نیست

رئیسی افزود: امروز مسئله در قاچاق کوله بری نیست بلکه ورود کانتینرها است. کسی می تواند مبارزه کند که خودش تاجر نباشد. اگر دولتمردی در بخش خصوصی باشد و در دولت هم فعالیت کند نمی توان با فساد مبارزه کرد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار داشت: آقایان به جای پاسخ به ما و مردم مسائل دیگری را مطرح می کنند. اقایان می دانید مشکلات شما را می دانم و بلدم. ادمی که می خواهد رئیس جمهور شود باید ظرفیت داشته باشد. من از همه شما بیشتر اسرار را می دانم و سینه من مخزن اسرار است. مشکلات همه شما را می دانم. ما در بزنگاه ها از خود ظرفیت نشان می دهیم. اگر لب به سخن بگشاییم وضعیت دیگری خواهد بود اما باید ظرفیت داشته باشیم. مردم را می ترسانند که می خواهیم وضع را به گذشته برگردانیم. ما گفته ایم نه بازگست به گذشته و نه تحمل وضع موجود بلکه تغییر به نفع مردم

* نمایش می گذارند که سند شهروندی را نمایش دهند

رئیسی با بیان اینکه مگر بنده و آقای روحانی به زنان آزادی داده ایم که مدعی باشیم. خدا این حق را داده است، اظهار داشت: نباید از اهل سنت و حق زنان تزیینی استفاده شود. نمایش می گذارند که سند شهروندی را نمایش دهند. حق شهروندی این است که فرد بیکار و فقیر نباشد و حق کسی در عمل ضایع نشود. ما در دولت کرامت برای مردم کار می کنیم و قول می دهیم همه قراردادها با عزت باشد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در پایان گفت: در هر انتخابات مردم برای آینده کشور تصمیم می گیرند. مسائل ما آرمانی نیست. ما معتقدیم با حضور و کمک مردم این شرایط به نفع مردم تغییر خواهد کرد،‌ آیا معطل بودن صنایع پتروشیمی گلستان حق است؟ حق شهروندی با حرف درمانی حل نمی‌شود و دولت اقدام و عمل می خواهد.

انتهای پیام/دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.