رئیسی در جمع مردم کرمان: مشکلاتی مانند فقر در شأن ملت ایران نیست/با تهمت زدن میدان را ترک نمی‌کنیم/قفل‌های کشور به دست بیگانگان باز نمی‌شود

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در شأن ملت ایران نیست مشکلاتی مانند فقر مطلق در کشور شاهد باشند و جوانان تحصیل‌کرده زمینه کسب و کار نداشته باشند.

 به گزارش  سازش خبر  حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی  در جمع مردم کرمان ضمن عذرخواهی از تأخیر صورت گرفته برای حضور در این سخنرانی اظهار داشت: از اینکه در جمع باصفا و ملکوتی شما هستم خدا را شاکرم و امید است خداوند به برکت این ایام برکات را بر نظام ما نازل کند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان داشت: به رشادت‌ها و  ایثارگری عزیزان این استان در عرصه‌های نبرد حق علیه باطل که جان خود را نثار کردند، درود می‌فرستم و یاد شهید بزرگ باهنر را گرامی می‌دارم و درخواست توفیقات برای سردار سلیمانی دارم.

رئیسی با بیان اینکه جوانان با بصیرت و غیور استان کرمان پیشتاز و بصیرت‌آفرین و اثرگذار در کشور هستند، افزود: با وجود همه افتخارات اما ملت ایران گرفتار مشکلاتی شدند که شایسته ملت قهرمان ما نیست.

وی اظهار کرد: در شأن ملت ایران نیست مشکلاتی مانند فقر مطلق در کشور شاهد باشند و جوانان تحصیل‌کرده زمینه کسب و کار نداشته باشند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه ملت ما نباید هر روز شاهد تیتر روزنامه‌ای با موضوع فساد از سوی شخص یا نهادی باشند، ادامه داد: معتقد هستیم بر اساس خودباوری در پرتو خداباوری کشور ما توانمند است و نیروی انسانی متراکم دارد.

رئیسی با اشاره به اینکه مشکل کشور ما کمبود  نقدینگی نیست، تصریح کرد: آیا حق است که ۱۷ هزار کارگاه تعطیل شود و نیمی از ظرفیت صنعتی کشور معطل بماند.

وی بیان داشت: بازکردن قفل‌های کشور به‌هیچ عنوان به دست بیگانگان نیست، بلکه به دست ملت غیور کشور است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: از مردم باید پرسید که آیا این دولت به وعده‌های خود عمل کرده است و آیا باید رقیب‌هراسی کنند.

وی ادامه داد: آنچه موجب وحشت  آقایان می‌شود، بیکاری فزاینده میان جوانان است، سفره‌ای که باید بر اساس وعده خودشان رونق می‌گرفت، آیا مردم شاهد کاهش قیمت‌ها هستند.

رئیسی اظهار کرد: برای نجات مدیریت کشور از اشرافیت، اقتصاد کشور از رکود، سیاست کشور از قبیله‌گرایی و فرهنگ از غرب‌زدگی وارد میدان شدیم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ابراز داشت: فصل بازگرداندن نشاط واقعی به خانواده‌ها، مبارزه با فساد، کرامت دختر و پسر در کشور است.

رئیسی خاطرنشان کرد: هر وقت منافع جریان اشرافی‌گری به خطر افتاد، تهمت و افترا آغاز شد، اما با تهمت زدن میدان را ترک نمی‌کنیم.

وی ادامه داد: هوا و هوس ریاست جمهوری ندارم، آمده‌ام که خانمی اشک نریزد و بگوید چهار فرزند دارم و یکی را سر کار بگذارید، قول می‌دهیم با قناعت زندگی کنیم.

رئیسی اظهار کرد: امام راحل به ما مردم‌باوری و جوان‌باوری آموخت نه شعار دادن به مردم و با وجود همه افتخارات اما ملت ایران گرفتار مشکلاتی شدند که شایسته این ملت قهرمان نیست، مهم‌ترین مولفه قدرت نظام ما، حضور مردم است و این حضور موجب شده که سایه جنگ از کشور ما برداشته شود.

رئیسی گفت: در ارتباط با استان کرمان معتقدیم ظرفیت‌های زیادی وجود دارد و نیروی انسانی فرهیخته این استان نیروهای علمی را در کشور تربیت کرده و زمینه گردشگری آن باید فعال‌تر شود که مشاغل جدیدی ایجاد می‌کند.

وی عنوان کرد: معتقدیم برای مسکن جوانان امکان حمایت، هدایت و سرمایه‌گذاری وجود دارد و یک‌میلیون شغل، یک میلیون مسکن و یک میلیون ازدواج حتمی است.

رئیسی ادامه داد: این برنامه‌ها بر اساس متن قانون مصوب مجلس شورای اسلامی و برنامه ششم توسعه است و اگر کسی در منابع آن تشکیک می‌کند، می‌گوییم منابع از کجاست.

وی ابراز داشت: می‌گوییم اگر نیمی از نقدینگی ۷۰۰ هزار میلیارد تومانی در راه‌اندازی کارخانه‌ها برود، هم مشکل بیکاری حل می‌شود و هم کارخانه‌ها فعال می‌شوند.

رئیسی با اشاره به اینکه امروز در کشور ما ۱۱ میلیون جوان آماده ازدواج وجود دارد، گفت: ما در مقابل این افراد مسؤولیت داریم، ۵۰۰ هزار نفر جوان در نوبت دریافت وام ازدواج هستند و اگر دو نفر از بدهکاران بدحساب بانکی بدهی خود را برگردانند، می‌توان به همه ۵۰۰ هزار نفر وام ازدواج داد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.