امام جمعه رفسنجان: هدف انقلاب اسلامی، حمایت از جنبش‌ها و خیزش‌های انقلابی است

امام جمعه رفسنجان گفت: از اهداف انقلاب اسلامی، حمایت از جنبش‌های اسلامی و خیزش‌های انقلابی است و قانون اساسی نیز بر حمایت از جنبش آزدی‌خواه تاکید شده است.

 به گزارش سازش خبر  حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور پیش از ظهر امروز در مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم، حامد بافنده به عنوان نخستین شهید مداح مدافع حرم استان کرمان در محل مسجد جامع روستای لاهیجان اظهار داشت: این شهید قبل از شهادتش در دل‌های همه جای داشت.

وی با طرح این مسئله که چرا به سوریه می‌رویم و چرا باید در سوریه بجنگیم و از عراق، لبنان، فلسطین و … حمایت کنیم، تصریح کرد: فلسطین مسؤولان خائنی دارد و باید از این ملت مظلوم حمایت کنیم.

امام جمعه رفسنجان بیان داشت: از اهداف انقلاب اسلامی، حمایت از جنبش‌های اسلامی و خیزش‌های انقلابی است و در قانون اساسی ما عنوان شده که از هر جنبش آزدی‌خواه حمایت کنیم.

وی ادامه داد: اگر نتوانیم به وسیله نیرو به این ملت‌های مسلمان کمک کنیم، باید کمک‌های مادی و معنوی خود را به سوی آنها روانه کنیم کما اینکه طی این سال‌های انقلاب همین‌گونه بوده است.

رمضانی‌پور خاطرنشان کرد: سردار سلیمانی و دیگر فرماندهان در عراق حضور دارند، اما آن‌قدر که سوریه خط مقدم‌تر است، عراق نیست اولا عراق جمعیت شیعه بیشتری دارد و مراجع تقلدید شیعه در عراق است.

وی اضافه کرد: حشدالشعبی یعنی بسیج همانند بسیج ما در عراق سازماندهی شد و در عراق با دشمنان می‌جنگند، البته سیاست‌های سپاه قدس هم در عراق دیدگاه‌های خود را ارائه می‌دهند.

امام جمعه رفسنجان با اشاره به اینکه سوریه در زمان حافظ ‌اسد هم به عنوان یک کشور خط‌ مقدم بود، افزود: در دوره بشار اسد هم این کشور خط‌‌ مقدم مبارزه با استکبار جهانی و هم جبهه مرتجع کشورهای خبیث عربی از جمله عربستان است.

وی بیان داشت: ما در کنار ملت و بسیج و ارتش سوریه حاضر شدیم، حضور فیزیکی ما در سوریه از جمله واجبات است و اگر خط‌ مقدم سوریه بشکند و به اشغال دشمن درآید، جلوگیری از آن کار سختی خواهد شد.

وی عنوان کرد: مرزبانان ما رشادت‌های زیادی دارند و جان خود را سپر بلا قرار می‌دهند، نباید اجازه دهیم دشمن از کشورهای سوریه، فلسطین، لبنان و … عبور کند.

رمضانی‌پور تأکید کرد: اگر حضور در این جبهه لازم نبود، آن‌ همه تعریف و تمجیدهای رهبر معظم انقلاب نبود و مراجع تقلید اجازه نمی‌دادند طلاب در این میدان حضور پیدا کنند.

وی با بیان اینکه بعضی یاوه‌گویان ممکن است به ساحت مقدس شهدای مدافعان حرم توهین و جسارت کنند، افزود: این افراد جاهلان هستند و در قعر نادانی به سر می‌برند.

امام جمعه رفسنجان تصریح کرد: باید پشتیبانی از ولایت‌فقیه را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم و مو به مو فرمایشات ایشان را به کار بندیم.

وی با اشاره به انتخابات متذکر شد: باید شور و حماسه سیاسی به وجود آوریم و همان ‌طور که تاکنون موفق بودیم، امروز نیز این وظیفه سنگین را به خوبی انجام دهیم.

امام جمعه رفسنجان شرکت در انتخابات را واجب خواند و رکن دوم این واجب را انتخاب اصلح دانست و تصریح کرد: رهنمودها را از فرمایشات رهبر انقلاب باید بگیریم که هوشیار باشیم تا در میان این داوطلبان وعده‌هایی که به محرومان داده می‌شود، توجه کرد.

وی اضافه کرد: ملت ایران مهمترین عنصر است و نباید کار به بیرون از مرزها نگاه کرد، سرمایه‌گذار خارجی چیزی برای ملت ما نمی‌آورد بلکه می‌خواهد دارایی‌های ما را به غارت ببرند.

رمضانی‌پور با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند نگویید تحریم‌ها برداشته شده است، گفت: این بدین معناست که هنوز تحریم‌ها وجود دارد، لذا باید فردی با روحیه انقلابی انتخاب کرد و کشور را ساخته و فقر و محرومیت را از کشور بیرون کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.