مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در هلال‌احمر کرمان: بیشترین موقوفه هلال‌احمر کشور در رفسنجان است

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر استان کرمان گفت: بیشترین موقوفات هلال‌احمر در شهرستان رفسنجان است.

به گزارش سازش خبر حجت‌الاسلام مجید سجادی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز رفسنجان با اشاره به هفته هلال‌احمر اظهار داشت: هر زمان حادثه‌ای رخ می‌دهد، لباس سرخ هلال‌احمر به چشم می‌خورد تا امداد و نجات انجام شود.

وی تصریح کرد: پایگاه‌‌های امداد و نجات جاده‌ها آماده‌باش هستند تا حوادث را پوشش دهند و در هفته هلال‌احمر باید با اهداف این جمعیت آشنا شد.

سجادی افزود: امام راحل از هلال‌احمر به عنوان یک سازمان برای کمک‌رسانی به مردم محروم در گرفتاری‌ها یاد کردند و هلال‌احمر مردمی است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر استان کرمان عنوان کرد: موقوفات هلال‌احمر در کشور به اهداف آن کمک ‌کننده بوده و بیشترین موقوفه کشور در شهرستان رفسنجان است.

سجادی با گرامیداشت یاد خیران حوزه هلال‌احمر مرحوم مرادی، نیک‌نفس و سایر کسانی که در رفسنجان مال خود را وقف کرده و ماندگار شدند، گفت: یکی از موار امتحان الهی مال است.

وی خاطرنشان کرد: امروز اعتماد به هلال‌احمر به عنوان یک جایگاه بی‌غرض و بی‌طرف مستقل در تمام عرصه‌های امداد و نجات در داخل و خارج از کشور ضروری است و آنچه هبه می‌کنند تا ابد ماندگار می‌شود.

وی تأکید کرد: باید موقوفات جدید به هلال‌احمر اضافه شود و در اعتماد به هلال‌احمر باید تلاش کرد.

سجادی ابراز داشت: یکی از اهداف هلال‌احمر تلاش برای تسکین آلام بشریت است، کسی که دچار رنج و درد بیماری می‌شود نیاز به دارو دارد و داروخانه‌های هلال‌احمر در کشور که داروهای خاص را به نیازمندان می‌رساند محل اعتماد و کمک به دیگران است.

وی ادامه داد: تأمین احترام نیازمندان یکی از اهداف دیگر هلال‌احمر است که بدون توجه به فردیت شخص تکریم می‌کند و برقراری دوستی، تفاهم و صلح و حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها بدون تبعیض دیگر اهداف هلال‌احمر است.

سجادی بیان کرد: خدمات داوطلبانه از اصول هلال‌احمر است، جهان‌شمولی از اصولی است که هلال‌احمر برپایه این اصول تشکیل شده و یگانگی و استقلال از دیگر اصول اساسی هلال‌احمر است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال‌احمر استان کرمان با اشاره به برگزاری ۴۱۳ دوره کمک‌های اولیه برای ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر در سال گذشته عنوان کرد: ۲۰۰ دوره حضوری و نیمه‌حضوری کمک‌های آموزشی برای ۲ هزار و ۵۰۰ نفر و دوره مهارت‌های پایه داوطلبی دیگر فعالیت‌های هلال‌احمر استان طی یک سال گذشته بوده است.

وی اضافه کرد: همچنین دوره برگزاری ضمن‌خدمت ویژه نیروها برای ۶۰۰ نفر به تعداد ۶۳ دوره و طرح خادم برای دانش‌آموزان برگزار شده است.

سجادی عنوان کرد: طرح خادم ۳۶ هزار خانواده را پوشش داده و آمادگی خانواده‌ها برای مقابله با حوادث را بررسی می‌کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.