امام جمعه رفسنجان: فاصله‌گرفتن از ولایت هلاکت به‌بار می‌آورد

امام جمعه رفسنجان گفت: فاصله‌گرفتن از ولایت سبب هلاکت و نابودی می‌شود.

 به گزارش  سازش خبر حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: از جمله شاخص‌های موفقیت مسؤولان عدالت‌ورزی است و امام ‌علی(ع) اساس سیاست را عدالت دانسته‌اند.

وی با اشاره به اینکه در نظام اسلامی باید براساس عدالت از افراد استفاده شود، افزود: اگر فردی لیاقت، تعهد، تدین و تجربه دارد، چرا با تغییر رئیس‌جمهور باید عوض شود.

رمضانی‌پور خاطرنشان کرد: اصول گرایی از جمله شاخصه‌های موفقیت مسؤولان سیاسی است و مسؤولی موفق است که اصول‌گرایی اصلاح‌طلب باشد و بتواند برپایه اصول در جامعه اصلاحات انجام دهد.

وی ادامه داد: اگر کسی مدعی باشد که در اسلام هیچ اصلی نداریم و خودش را اصولگرا و یا اصلاح‌طلب بداند، او افسادطلب است.

رمضانی‌پور در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به حدیثی از امام ‌باقر (ع) گفت: حضرت فرمودند، « آگاه باشید اگر کسی شب‌ها به عبادت بایستد، روزها روزه بگیرد و همه اموالش را صدقه دهد، اما، ولی خدا را نشاسند برای او برخدا هیچ ثوابی نیست».

وی خاطرنشان کرد: فاصله‌گرفتن با ولایت یعنی اهل هلاکت شدن و تمام موفقیت‌ها زیرپا گذاشته می‌شود.

خطیب جمعه رفسنجان با اشاره به تشییع باشکوه شهید بافنده در رفسنجان افزود: راه شهادت باز است، اما بعضی که مدعی باسوادی هستند در قعر جهالت بوده و معرفت نسبت به شهدا و مدافعان حرم ندارند.

رمضانی‌پور ادامه داد: در افتتاح ستاد یکی از نامزدهای ریاست‌جمهوری فردی به ساحت مدافعان حرم جسارت کرده است، ما از این افراد تبری می‌جوییم، زیرا این چنین افرادی برای آن نامزد زیان‌بار است.

وی با اشاره به روز جوان اظهار داشت: جوانان باید با تعمق و تدبر به آینده بیندیشند و بهترین انتخاب را داشته باشند، جوانان به شخصیت و شأنیت خود پی ببرند و در سازندگی کشور مشارکت کنند.

رمضانی‌پور ابراز داشت: بر مسؤولان و جامعه واجب است که از انرژی و توان جوانان بهره‌مند شوند و فرصت‌ها را به تهدید تبدیل نکنند، ضرورت دارد به سرمایه چندمیلیونی نسل جوان در دولت آینده توجه شود.

وی با تبریک میلاد باسعادت امام‌زمان(عج) به استحباب احیای شب نیمه شعبان اشاره کرد و گفت: چندسالی است که این شب مبارک از سوی جوانان و نوجوانان ما احیا گرفته می‌شود و امسال هم در مسجد امام‌خمینی(ره) این امر انجام می‌شود.

رمضانی‌پور با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع کارگران اظهار داشت: ایشان اشتغال را مسأله مهمی دانستند و افزودند هر فردی که مسؤول کشور یا بخش‌های اقتصادی در دولت آینده شود، باید از روز اول همت خود را به مسأله اشتغال بگمارد.

امام جمعه رفسنجان اذعان کرد: رهبری از وضع موجود اشتغال راضی نیستند، چرا که بیکاری دردآور و رنج‌آور است، آمارهایی که خروجی‌هایی ندارد و ممکن است برای خانواده‌ها بدبینی ایجاد کند.

وی ادامه داد: بنا به فرمایشات آن معظم‌له آنچه سایه جنگ را از سر کشور دفع کرده حضور مردم بوده است و نباید بگوییم برجام سایه جنگ را از سر کشور دفع کرد.

رمضانی‌پور از انفجار معدن آزادشهر استان گلستان یاد کرد و گفت: مرگ تعدادی از معدنچیان قلب‌ها را رنجور کرد و این حادثه دلخراش باید رصد شود و علت اصلی آن مشخص شود.

وی هلال‌احمر را از نهادهای ارزشمندی دانست که در هنگام بحران و حادثه ارزش کارشان دیده می‌شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.