حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار جمعی از کارگران سراسر کشور:حضور مردم سایه جنگ را از کشور رفع کرده، نه مسؤولین/ انتخابات، امنیت ملی را تأمین می‌کند

رهبر معظم انقلاب فرمودند: گاهی می‌شنویم و شنیده‌ایم در گذشته بعضی‌ها گفته‌اند که وقتی ما آمدیم مسؤولیت پیدا کردیم توانستیم سایه‌ جنگ را از سر کشور رفع کنیم؛ نه، این حرف‌ها، حرف درستی نیست. حضور مردم سایه جنگ را از کشور رفع کرده، نه مسؤولین.

 به گزارش سازش خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در آستانه‌ روز کار و کارگر، جمعی از کارگران سراسر کشور، صبح امروز (یکشنبه) با حضور در حسینیه‌ امام خمینی (رحمه‌الله) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

برخی از محورهای این بیانات به شرح زیر است:

*عمده حرف بنده با مردم است. مردم عزیز ما باید بدانند که حضور آن‌ها در عرصه‌های مختلف تعیین‌کننده است، تعیین‌کننده‌ی امنیت ملی است؛ اگر مردم در صحنه حضور داشته باشند، کشور در امنیت خواهد بود.

*اینکه می‌بینید دشمن‌های وقیح و گردن‌کلفت در مقابل جمهوری اسلامی از هر عمل سختی اجتناب می‌کنند، به خاطر حضور مردم است؛ از مردم می‌ترسند. به معنای واقعی کلمه می‌ترسند.

*این‌ها تحلیل نیست، واقعیاتی است که مستندات آن‌ها جزو مسلمات است.

*وقتی ملت حضور پیدا می‌کند دشمنی که می‌خواهد با این نظام مبارزه کند مجبور می‌شود عقب بنشیند و تعرض نکند.

*وقتی بین ملت و نظام فاصله ایجاد شد و ملت در صحنه حضور پیدا نکرد، آن‌وقت هر کاری بخواهند می‌توانند انجام دهند.

*گاهی می‌شنویم و شنیده‌ایم در گذشته بعضی‌ها گفته‌اند که وقتی ما آمدیم مسئولیت پیدا کردیم توانستیم سایه‌ی جنگ را از سر کشور رفع کنیم؛ نه، این حرف‌ها، حرف درستی نیست.

*آنچه که سایه‌ی جنگ را، سایه‌ی دشمن را در طول این سال‌های متمادی از سر کشور رفع کرده است حضور مردم بوده است.

*مسئولانی که انتخابات را بر عهده دارند، چه در وزارت کشور، چه در شورای نگهبان، چه در صداوسیما است و جاهای دیگر، امانت مردم را حفظ کنند؛ این آراء مردم، این حضور مردم، امانت مردم است.

*این امانت را در نهایت احتیاط حفظ کنند و نگه دارند؛ مبادا خدای نکرده کسانی به این امانت دست‌درازی کنند.

*قانون را به‌طور دقیق رعایت کنند. در قبال هیچ‌کس نسبت به قانون رودربایستی نداشته باشند؛ قانون، قانون است؛ برای همه است.

*هیچ استثنائی در مورد قانون وجود ندارد؛ قانون را رعایت کنند تا ان‌شاالله یک کار صحیح و مطلوب و مرضیّ حق متعال انجام بگیرد.

*به نامزدهای محترم عرض می‌کنم نیت‌هایتان را خدایی کنید؛ برای قدرت نباشد؛ برای خدمت باشد.

*برای خدمت به مردم بخصوص خدمت به طبقات ضعیف وارد میدان مبارزه شوید.

*شعارها را جوری انتخاب کنید که همه بدانند شما می‌خواهید از قشر ضعیف کشور حمایت کنید.

*این را هم همه بدانند که ما جز با کار جهادی و کار انقلابی نخواهیم توانست این کشور را به سامان برسانیم. کار فراوان و پرحجم و با کیفیت و انقلابی.

*انقلابی یعنی چه؟ بعضی فکر می‌کنند می‌گوییم انقلابی یعنی کار بی‌نظم؛ خیر، یکی از خطوط اصلی کار انقلابی این است که خودمان را سرگرم زرق و برق و تشریفات نکنیم؛ کار انقلابی یعنی آن کسانی که ضوابط را تعیین می‌کنند‌، راه‌ها را کوتاه کنند و میانبر جلوی مردم و کارآفرین بگذارند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.