فرماندار رفسنجان مطرح کرد سهم پایین مردم رفسنجان از اشتغال در مجتمع مس سرچشمه

فرماندار رفسنجان گفت: باتوجه به اینکه مجتمع مس سرچشمه در رفسنجان واقع شده است، اما سهم اشتغال نیروهای رفسنجانی در این مجموعه کم است.

به گزارش سازش خبر حمید ملانوری در حاشیه دیدار نمایندگان کارگران و نمایندگان شوراهای اسلامی در فرمانداری اظهار داشت: روز شوراهای اسلامی و روز جهانی کارگر را تبریک می‌گوییم.

وی بیان داشت: کار و کارگر به لحاظ تعریف عامیانه اینگونه نیست که قشری از جامعه که کارهای سخت انجام می‌دهند کارگر باشند، در حالی‌که هر کس در هر حرفه‌ای که قرار دارد کارگر است و بدون کار و تلاش مجموعه عوامل مختلفی که کار انجام می‌دهند جامعه رو به پیشرفت نخواهد بود.

فرماندار رفسنجان تصریح کرد: عده‌ای یک‌سری مشاغل را عهده‌دار می‌شوند تا چرخ جامعه بچرخد و هر شغل و کاری در جای خود ارزشمند است.

وی افزود: اگر بزرگترین جراح جهان در اتاق عمل چاقو نداشته باشد کارش پیش نمی‌رود، کسی باید باشد که چاقو و سایر لوازم را تولید کند.

ملانوری با بیان اینکه روز کارگر باید روز کار، تلاش  و فعالیت باشد، افزود: هر کس هر کاری انجام می‌دهد در این روز سهیم است.

وی خاطرنشان کرد: افرادی هستند که کارهای سخت‌تری انجام می‌دهند، کارگران معدن مشاغل سخت را در شرایط سخت انجام می‌دهند، سلامت و امنیت کار و تلاش اهمیت زیادی دارد و در حوزه حقوق شهروندی، سلامت و…باید توجه ویژه شود.

ملانوری اظهار کرد: فعالیت‌هایی که در جامعه انجام می‌شود باید به نحو احسن انجام گیرد تا نتیجه خوب گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه مسائل و مشکلاتی در حوزه‌های مختلف وجود دارد و بعضا اعتراضاتی مطرح می‌شود، گفت: مدیران و بزرگترها باید به حقوق کارگران برسند تا کار عادلانه پیش رود.

ملانوری ابراز داشت: در شهرستان رفسنجان عمده مشاغل در حوزه کشاورزی است و بخش جزئی کارکنان دولت و بخشی کارکنان معدنی و صنعتی هستند که بزرگترین آن مجتمع مس سرچشمه است که با اشتغال ۱۵ هزار نفر سهم رفسنجانی‌ها به تناسب اینکه مجموعه در رفسنجان قرار گرفته، کم است.

وی عنوان کرد: در هشت‌ ساله قبل از این دولت نیروهای مس افزایش یافته اما میزان تولید همان است، البته بخشی از واحدها افزایش تولید پیدا کرده است.

ملانوری با بیان اینکه باید ببنیم بیکاری ترویج پیدا کرده یا بی‌عاری، گفت: برخی مواقع سطح توقع افراد بالاست و از رفتن به سر بعضی شغل‌ها امتناع می‌ورزند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.