امام جمعه رفسنجان: جاه‌طلبی و ریاست‌طلبی آفت عرصه خدمت است

امام جمعه رفسنجان گفت: آفت عرصه خدمت به مردم، جاه‌طلبی و ریاست‌طلبی است.

 به گزارش سازش خبر حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با اشاره به نزدیکی به انتخابات سبک زندگی سیاسی را یادآور شد و اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب نسبت به تعیین سرنوشت‌مان با حضور در صحنه‌های سیاسی یک زندگی سیاسی برای‌مان حاصل شده و کمتر فرد ایرانی است که از سیاست چیزی نداند.

وی تصریح کرد: مهم این است که بصیرت در رأس کار سیاسی باشد در غیر این صورت، مصیبت و گرفتاری هم برای خود هم برای دیگران ایجاد می‌شود، همه مردم در تمام طبقات شایسته است که قدرت تحلیل و تشخیص را در خود ایجاد کنند.

امام جمعه رفسنجان ادامه داد: اگر از افرادی راهنمایی گرفتید که راه سیاست را نشان دهند باید آن افراد مورد اعتماد باشند.

وی خاطرنشان کرد: بعضی احزاب جنبه رهبری ندارند، عملکرد احزاب در این چندساله نشان داده آن اندازه که دل در گرو خارج از کشور دارند، دل در گرو تعالی و سعادت ملت ایران ندارند، اگرچه در زبان تبعیت از ولایت جاری می‌کنند، اما در عمل نمی‌خواهند به مردم خدمت شود.

رمضانی‌پور اذعان کرد: اینگونه احزاب خدمت به دشمن می‌کنند نه خدمت به ملت، لذا اگر بخواهیم زندگی سیاسی ما خوب رقم بخورد باید به افرادی که می‌توانند ارائه طریق کنند مراجعه کرد، همچنین این افراد ذی‌نفع نباشند.

وی ابراز داشت: ملت ایران اسلامی بزرگ‌ مرجع تقلید دارند و بهتر است در بعد سیاسی و سایر ابعاد از مشی ایشان استفاده کنیم.

رمضانی‌پور بیان کرد: کسانی که در عرصه انتخابات به قصد خدمت تمام ‌وقت خود را ارائه می‌دهند و پس از انتخابات صادقانه خدمت می‌کنند، نزد خداوند مأجور هستند.

وی با تاکید بر اینکه آفت عرصه خدمت جاه‌طلبی و ریاست‌طلبی است، گفت: میل به سبقت در کسب مقام‌ها در وجود آدمی است که اگر از آن برای رسیدن به تمایلات دنیوی استفاده شود، خسران خواهد بود.

خطیب جمعه رفسنجان در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به روایتی از امام‌صادق(ع) اظهار کرد: ادای امانت، وفای به عهد و نیکی به پدر و مادر از واجباتی است که انسان نمی‌تواند با آن مخالفت کند.

وی بیان داشت: مسؤولیت‌ها در جامعه امانت هستند و باید به خوبی این امانتداری صورت گیرد.

امام جمعه رفسنجان تصریح کرد: اگر مسؤولی وعده‌ای به جامعه می‌دهد، باید به آن عمل کند، توجیه بدتر از عدم عمل به وعده است.

وی با اشاره به آیین باشکوه و معنوی اعتکاف افزود: این آیین در رفسنجان با حضور حماسی خواهران و افزایش رشد حضور برادران نسبت به سال‌های گذشته برگزار شد.

رمضانی‌پور گفت: اگر همه مسؤولان و دولت‌ها به جوانان اتکا می‌کردند و مسؤولیت‌ها را به جوانان داده بودند، یکی از پایه‌های اصلی کشور اقتصاد بود که هیچ کشوری نمی‌توانست نگاه چپ به کشور کند، اما وقتی دشمن ضعف اقتصادی می‌بیند سوءاستفاده می‌کند.

وی تأکید کرد: اتکا به توانمندی‌های درون و خلاقیت‌های جوانان سبب می‌شود گام‌های بلندی برای پیشرفت کشور برداریم.

امام جمعه رفسنجان خاطرنشان کرد: روز ارتش جمهوری اسلامی را در پیش داریم، ما ارتشی قوی، کارآمد و پرتوان از عرصه‌های مختلف داریم و با توجه به نامهربانی‌هایی که اوایل انقلاب از بیرون و داخل برای منحل‌کردن ارتش انجام شد، امام خمینی (ره) مانع شدند و امروز ارتش انقلابی و به تمام معنا با روحیه جهادی در کشور داریم.

وی ادامه داد: ۴۸ هزار شهید در طول دوران دفاع مقدس از سوی ارتش تقدیم اسلام شده و ارتش هم در سازندگی و هم صیانت از مرزهای کشور همراه با سپاه و نیروهای انتظامی از مرزهای زمینی، دریایی و هوایی به خوبی عمل می‌کنند.

رمضانی‌پور یادآور شد: رهبر انقلاب در جمع مسؤولان نظام هدف از رسالت پیامبران را تشکیل نظام دینی و ارزشی دانستند که ما این نظام را داریم و جبهه بزرگی از دشمنان در مقابل این نظام ایستاده تا روحیه انقلابی را از مردم بگیرند.

وی با اشاره به تولید و اشتغال افزود: عدم رونق تولید داخلی با بیکاری برابر است و اعتیاد و مشکلات خانوادگی را در پی دارد.

رمضانی‌پور عنوان کرد: در استان کرمان ۲۰ درصد بیکاری داریم که اگر بخواهیم کاهش یابد باید تولیدات استان را رونق ببخشیم و از تولیدات داخل استان خریداری کنیم.

وی اظهار داشت: از طرفی صاحبان تولید باید تولید باکیفیت به مردم عرضه کنند و این امری مهم است.

رمضانی‌پور تأکید کرد: دستگاه دیپلماسی در برابر تحریم‌های جدید واکنش مناسب داشته باشند و تنها دلخوش کلمه برجام نباشند، برجام زمانی به کام مردم شیرین خواهد شد که دشمنان ما هم به تعهدات خود عمل کنند.

وی ادامه داد: دستگاه دیپلماسی بداند آمریکایی‌ها همین هستند که نشان دادند و صفت گرگ دریدن است و قابل اعتماد نیستند.

امام جمعه رفسنجان با اشاره به انتخابات تصریح کرد: چشمانی به این انتخابات دوخته شده که می‌خواهند اقتدار نظام اسلامی را نبیند، باید انتخابی انجام دهیم که دولت انقلابی و کارآمد و پرتحرک ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: شرایط ثبت‌نام کاندیداهای ریاست‌جمهوری باید تغییر پیدا کند و از حالت طنز خارج شود.

رمضانی‌پور تأکید کرد: همه ملت باید هوشیار باشد و کشور دچار دوقطبی‌ نشود، اما بعضی در این عرصه وارد شدند که کشور را چند قطبی کنند، کسی که در برابر ولایت می‌ایستد بعد از انتخاب چه کار خواهد کرد.

فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.