طرح احیاگران آبادی بعنوان طرح بومی اشتغالزایی در روستاهای رفسنجان اجرایی می شود

فرماندار رفسنجان گفت: طرح احیاگران آبادی بعنوان طرح بومی اشتغالزایی در روستاهای رفسنجان اجرایی می شود.

 به گزارش سازش خبر حمید ملانوری در جلسه ستاد راهبردی طرح احیاگران آبادی اظهار کرد: امسال باید طرح احیاگران آبادی به عنوان طرح بومی اشتغالزایی در روستاها اجرایی گردد.
وی بیان کرد: با ایجاد شورای اقتصاد مقاومتی در روستاها مردم و متقاضیان راه اندازی هر شغل در روستاها می توانند در این شوراها مشورت گیرند.
وی با اشاره به اینکه شعار امسال در شهرستان، احیای آبادی ها و ایجاد اشتغال پایدار است تصریح کرد: توجه به زیرساخت های موجود در روستاها و استفاده از این ظرفیت ها جهت اشتغالزایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا راههای ارتباطی در روستاها آسفالت، شبکه های برق، آب و گاز، خانه های بهداش و … در آنها فراهم است ولی برای جلوگیری از بروز مهاجرت روستاییان به شهرها باید در روستاها اشتغالزایی کرد تا مردم بمانند و روستاها رونق گیرند.
وی ادامه داد: امسال در روستای راویز ۱۱ دانش آموز داریم در حالی که این روستا با داشتن آب و هوای کوهستانی مستعد کاشت گیاهان دارویی، زعفران، زرشک و … است.
فرماندار رفسنجان بیان کرد: در حوزه صنعت گردشگری در رفسنجان امسال بیش از ۱۲ هزار و ۸۰۰ نفر از مسافران در مدارس اقامت گزیدند که نسبت به پارسال رشد ۵ درصدی را شاهد هستیم.
وی خاطرنشان کرد: از جاذبه های گردشگری رفسنجان درایام نوروز امسال بیش از ۶۲ هزار و ۷۷۳ نفر بازدی کردند که رشدی معادل ۴۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد.
ملانوری گفت: در ایام نوروز  امسال   از خانه حاج آقا علی( بزرگترین خانه خشتی جهان) بیش از ۱۹ هزار نفر، از دره راگه بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ نفر، موزه ریاست جمهوری بیش از ۷ هزار نفر، از کاروانسرای شاه عباسی  ۴ هزار و دریاچه شور در منطقه نوق نیز بیش از ۴ هزار نفر بازدید کرده اند.
وی ادامه داد: درایام نوروز امسال بیش از ۶۶۲ نفر و از دهکده اودرج نیز بیش از ۱۵ هزار نفر بازدید کرده اند که نشانگر این است صنعت گردشگری در این شهرستان ظرفیت زیادی دارد که باید دیگر مناطق گردشگری نیز احیا شوند تا دراین راستا جذب گردشگران داخلی و خارجی را داشته باشیم و در کنار اقتصاد تک محصولی و کشاورزی صنعت گردشگری نیز رونق گیرد.
فرماندار رفسنجان اظهار کرد: اگر مزرعه های گل محمدی، گل گاوزبان، گیاهان دارویی، زرشک و عناب و زعفران و دیگر کشتها در رفسنجان ایجاد شوند هم اشتغال ایجاد و هم بازدید کنندگان و گردشگران زیادی از این مزرعه ها بازدید خواهند داشت

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.