با مخالفت مسؤولان دانشگاه پزشکی رفسنجان مراسم گرامیداشت روز شهدای هسته‌ای در رفسنجان لغو شد/تداوم عقب‌نشینی در برابر دشمن در آخرین روزهای عمر دولت

بر خلاف تعیین و اعلام قبلی برگزاری مراسم گرامیداشت روز هسته‌ای و شهدای هسته‌ای در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، این مراسم با مخالفت مسؤولان دانشگاه پزشکی رفسنجان لغو شد.

 به گزارش  سازش خبر طبق اعلام قبلی و آماده بودن پوسترها و تبلیغات در فضای مجازی، قرار بود مراسم گرامیداشت روز هسته‌ای و شهدای هسته‌ای از سوی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم‌ پزشکی رفسنجان روز شنبه ۱۹ فروردین‌ماه جاری ساعت ۲۰ در سالن ذکریا دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان برگزار شود، اما این برنامه با مخالفت مسؤولان دانشگاه لغو شد.

حیدر رئیسیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رفسنجان با اشاره به لغو مراسم شهدای هسته‌ای از سوی مسؤولان این دانشگاه اظهار داشت: از حدود یک ماه قبل از سال جدید تمام برنامه‌ها برای برگزاری مراسم شهدای هسته‌ای انجام شد و مسؤولان دانشگاه موافقت مشروط انجام دادند.

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان ادامه داد: تمام برنامه‌ها از جمله دعوت از پدر بزرگوار شهید احمدی‌روشن و خواننده حماسی کشور انجام شد و با رایزنی‌های زیادی که انجام دادیم، پدر شهید موافقت کرد که در این مراسم ارزشی شرکت کند.

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان با بیان اینکه برای این برنامه پوستر چاپ کردیم و در فضای مجازی تبلیغات لازم را انجام دادیم، افزود: اما به یکباره و بدون استدلال درست و رضایت‌بخش و به راحتی مسؤولان دانشگاه اعلام مخالفت با این مراسم را ابلاغ کردند.

رئیسیان خاطرنشان کرد: ریاست دانشگاه، معاون فرهنگی و مدیریت فرهنگی بدون هماهنگی قبلی و با توجه به دعوت از پدر شهید و هماهنگی سایر کارها، ناباورانه جلوی کار ما را گرفتند، اما ما از خواسته خود کوتاه نخواهیم آمد چرا که این برنامه جنبه معنوی و بزرگداشت شهدای هسته‌ای داشت نه جنبه سیاسی که اعلام کردند، «به صلاح دانشگاه نیست».

وی با اشاره به اینکه از مدت‌ها قبل تمام تلاش خود را برای برگزاری کیفی این مراسم انجام دادیم و از درس و اوقات فراغت خود گذشتیم، ابراز داشت: اینکه برای لغو برنامه مجبور شدیم با پدر شهید تماس بگیریم و ایشان فوق‌العاده ناراحت شدند، برای ما خیلی سخت تمام شد و اسباب شرمندگی ما بود.

رئیسیان اضافه کرد: اگر چه پدر شهید روشن با اینگونه مسائل آشنایی کامل دارد و توجیه است، بنابراین از طریق یک صوت پیام خود را به مسؤولان دانشگاه بابت این کارشان ابلاغ کرد.

وی همچنین عنوان کرد: مبلغی هم که از بیت‌المال و نهاد دانشگاه برای هماهنگی با خواننده حماسی هزینه کردیم و دیگر قابل برگشت نیست که البته این مسئله در برابر این مخالفت عجیب و لغو برنامه در حاشیه قرار دارد.

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علوم‌ پزشکی رفسنجان ابراز داشت: شناسنامه‌دار بودن سخنرانان در مراسم ما یکی از شروط ریاست دانشگاه است در حالی‌ که ما سخنران سیاسی در این برنامه دعوت نکرده بودیم و اصلا برنامه سیاسی نبود.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که چرا اول موافقت کردند و بعد نظرشان تغییر کرد، گفت: موافقت اولیه مسؤولان دانشگاه به این دلیل بود که گمان نمی‌کردند بتوانیم تمام آیتم‌های برنامه را هماهنگ کنیم و موفق شویم، همچنین ما تمام برنامه‌ها را برای مسؤولان توضیح دادیم.

رئیسیان بیان کرد: ما دانشجویان تشکل انجمن اسلامی دانشگاه توقع حمایت مسؤولان از دانشجویان انقلابی را داریم و برای هر مراسمی دغدغه‌مند هستیم و برنامه داریم، اما انقلابی‌بودن ما عدم حمایت را در پی داشته و دارد.

وی تاکید کرد: اینگونه برخوردها در واقع مخالفت با تفکر انقلابی است که به صلاح نیست، چرا که رهبر معظم انقلاب بارها بر اهمیت‌ دادن به دانشجو و جوان انقلابی تأکید کردند.

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنحان متذکر شد: چرا هرجا نام تشکل انجمن اسلامی دانشجویان روی برنامه‌هاست باید به آن برنامه گیر بدهند و در نهایت مخالفت شود.

در ادامه متن صوتی که پدر شهید هسته‌ای مصطفی احمدی‌روشن فرستادند، عنوان می‌شود.

پدر احمدی‌روشن در این پیام اظهار داشت: «از قول من از مسؤولان دانشگاه تشکر کنید و بگویید پدر شهید احمدی‌روشن گفت برای من مسلم است که این دولت نمی‌خواهد مسائل هسته‌ای را مجددا عنوان کند».

این پیام می‌افزاید: «برای ما مسلم است که شما برابر دشمنان عقب‌نشینی کردید و خواهید کرد و این آخرین روزهای عمر خدمتی شما به این ملت است».

پدر شهید احمدی‌روشن در پیام خود همچنین بر این نکته تاکید کرد که «دولت فعلی نمی‌خواهد، صنعت هسته‌ای به جایی برسد و اهل این مسائل نیست».دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.