فرماندار رفسنجان خبر دادافتتاح و کلنگ‌زنی ۱۳۸ پروژه با بیش از ۶۸ میلیارد تومان اعتبار در رفسنجان

فرماندار رفسنجان گفت: ۱۳۸ طرح با ۶۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون‌ تومان اعتبار در دهه‌ فجر در این شهرستان افتتاح و کلنگ‎زنی می‌شود.

 به گزارش « سازش خبر » حمید ملانوری ظهر امروز در نشست خبری با موضوع دهه‌ مبارک فجر اظهار کرد: کمیته‌های ستاد دهه‌ فجر تشکیل شده و کار خود را از ۱۱۱ بهمن‌‌ماه آغاز کرده است.

وی بیان داشت: فضاسازی شهری و روستایی برای دهه‌ فجر صورت گرفته و در نخستین روز از این دهه زنگ انقلاب در مدارس نواخته شد، همچنین ۱۱ مدرسه به عنوان مدرسه انقلاب نمایشگاه برپا کردند.

این مسؤول تصریح کرد: تا ۲۰ بهمن‌ماه جشن‌ها و برنامه‌های شاد برگزار و از این تاریخ به بعد به دلیل همزمانی با ایام فاطمیه این جشن‌ها کمرنگ می‎شود، همچنین برنامه‌های قرآنی در این دهه تدارک دیده شده است.

وی افزود: دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران از دیگر برنامه‌ها در ایام‎الله دهه‌ مبارک فجر است.

ملانوری در ادامه با بیان اینکه ۱۳۵ پروژه قابل افتتاح در این ایام داریم و سه پروژه کلنگ‌زنی می‌شود، تصریح کرد: اعتبار این پروژه‌ها ۶۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون‌ تومان است.

فرماندار رفسنجان ادامه داد: تعدادی از واحدهای صنعتی که سال گذشته اقدام به راه‌اندازی آن‎ها شده است، قابل بهره‌برداری هستند.

وی اضافه کرد: برای اجرایی‌ شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اقدامات خوبی انجام شده است و علاوه بر پروژه‌های دهه‌ فجر در ابتدای سال ۹۶ هم شاهد افتتاح تعداد زیادی از پروژه‌های بزرگ صنعتی هستیم.

ملانوری خاطرنشان کرد: افتتاحیه‌های این ایام در حوزه بهداشت و درمان، ورزش، طرح‌های هادی روستایی، گردشگری و میراث فرهنگی، امنیت، آموزش و پرورش، صنعت، معدن و تجارت، آب، برق و … است و سه پروژه در زمینه گلخانه و پروژه‌های عمرانی هر سه در دانشگاه پیام‌نور کلنگ‎زنی می‎شود.

وی افزود: برجسته‌ترین پروژه در حوزه بهداشت و درمان افتتاح چند بخش در بیمارستان علی‌ ابن ابیطالب‌(ع) است که آماده و تجهیز شده و اعتبار آن یک‌ میلیارد و ۶۰۰ میلیون‌ تومان است.

ملانوری اضافه کرد: افتتاح بزرگ‌ترین مجموعه آبی جنوب‌ شرق کشور با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان توسط مؤسسه مولای متقیان در ایام دهه‌ فجر انجام می‌شود.

فرماندار رفسنجان یادآور شد: طرح گردشگری اودرج با پنج میلیارد تومان اعتبار از جمله طرح‌های خوب است که توسط دهیاری و بنیاد مسکن انقلاب‌ اسلامی ایجاد شده و در این ایام افتتاح می‌شود.

وی همچنین به راهپیمایی ۲۲ بهمن اشاره کرد و گفت: ساعت ۱۰ صبح ۲۲ بهمن‌ماه حرکت از میدان بسیج به سمت میدان آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی و بلوار زیتون است و سپس به مصلای بزرگ امام‌ خامنه‌ای منتهی می‎شود.

ملانوری تصریح کرد: مجموعه ورزشی شهدای مس که از قبل قول‌هایی برای اتمام آن داده شده بود به دلیل کمبود بودجه معطل مانده است، اما تا پایان سال آینده تکمیل می‎شود.

وی اظهار گرد: سالن ۹ دی هم که قرار بود با اعتبار دولتی احداث شود با مشکل عدم تخصیص اعتبار مواجه شده است.

ملانوری با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به استان کرمان برای افتتاح طرح‌های گل‌گهر سیرجان خاطرنشان کرد: اگر برنامه سفر انجام شود، احتمالاً پروژه‌های مس سرچشمه با اعتبار سه هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری برسد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.