فرماندار رفسنجان عنوان کردلزوم پرداختن به تحقیق و پژوهش در مدارس

فرماندار رفسنجان گفت: دانش‎آموزان باید برای تحقیق و پژوهش و علم‌اندوزی زمان بگذارند و با جدیت در این زمینه کار کنند.

 به گزارش« سازش خبر »  حمید ملانوری صبح امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان با گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش اظهار کرد: از تلاش‎‎های اعضای شورا در راستای رسالتی که بر دوش دارند، قدردانی می‌کنم.

وی بیان داشت: اعضای شورا با همراهی و مشورت تلاش می‌کنند، مسیر روشن‌تری برای تعلیم و تربیت در شهرستان فراهم کنند.

ملانوری تصریح کرد: این روزها کشور، استان و به ویژه رفسنجان داغدار از دست‌ دادن یکی از مؤثرترین افراد نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی افزود: فقدان آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی مصداق آیه‎ای از قرآن است که می‌فرماید «وقتی عالمی از بین می‌رود، ضایعه‌ای اتفاق می‌افتد که پر کردن آن سخت است».

ملانوری عنوان کرد: از دست‌ دادن آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی مصیبتی جانسوز برای کشور و ملت ما و به‌طور ویژه فراق یاری وفادار برای شخص مقام معظم رهبری و سیستم اجرایی و اداری کشور است.

فرماندار رفسنجان ادامه داد: از طرفی این روزها بیشتر از هر زمانی شخصیت وجودی ایشان را درک می‌کنیم و برای ما سبب افتخار است که این شهرستان چنین انسانی تربیت و به جهان تقدیم کرد و به عنوان یک انسان تاریخ‌ساز و تأثیرگذار ماندگار شد.

وی ابراز داشت: دانش‌آموزان دقت کنند که آیت‌الله هاشمی روزی دانش‌آموزی بود که از روستای بهرمان به قم رفت با شخصیت بزرگی مانند امام (ره) آشنا شد در جریان مبارزات انقلاب قرار گرفت و در زندان‌های ساواک شکنجه شد.

ملانوری خاطرنشان کرد: او  فکر نمی‌کرد، قرار است، نماینده، وزیر، رئیس‌جمهور، رئیس مجمع، فرمانده کل قوا و … شود، اما عزم و اراده‌ داشت.

وی اذعان داشت: همه ما در طول زندگی قصد داریم به جایی برسیم و هدف داریم و برای رسیدن به هدف نیازمند برنامه و الگو هستیم، بنابراین باید انسان‌هایی انتخاب کنیم که الگوی‌ ما باشند و آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی از الگوهای خوب برای ماست.

ملانوری با اشاره به شکنجه‌های آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی اضافه کرد: او زیر شکنجه‌ با اعتقاد و انگیزه تحمل می‌کرد و انقلاب، امام و اسلام برایش ارزشمند بود و دعا می‌کرد که بر اعتقادش خدشه‌ای وارد نشود.

این مسؤول گفت: آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به جایگاه و پست فکر نمی‌کرد و سایر مبارزان دوران انقلاب نیز همین‎گونه بودند، بنابراین امروز هاشمی برای من و شما الگو است، فردای این کشور و ما بستگی به عزم و اراده امروز دانش‌آموزان دارد.

ملانوری با بیان اینکه آیت‌الله هاشمی شخصی بود که در دوران جوانی خود به مناطق مختلف می‌رفت و به تحقیق و پژوهش و تألیف می‌پرداخت و کتاب امیرکبیر قهرمان و فلسطین را در همین دوره نوشت، افزود: برای رفسنجان که چنین الگویی دارد؛ شایسته نیست که دانش‌آموزان افت تحصیلی داشته باشند.

وی بیان داشت: دانش‎آموزان باید برای تحقیق و پژوهش و علم‌اندوزی زمان بگذارند و با جدیت در این زمینه کار کنند و با همت شورای آموزش و پرورش، معلمان و مدیران در این راستا گام بردارند تا موفق شوند.

فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.