فرماندار رفسنجان:رفسنجان با چالش جدی در حوزه کشاورزی مواجه است

فرماندار رفسنجان گفت: خشکسالی سبب شده این شهرستان در حوزه کشاورزی با چالش جدی مواجه شود.

 به گزارش « سازش خبر » حمید ملانوری صبح امروز در جلسه ستاد مثلث توسعه اقتصادی و ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی این شهرستان اظهار داشت: باتوجه به عبور از نیمه دی‌ماه، اما بارندگی در شهرستان رفسنجان نداشتیم.

وی ادامه داد: خشکسالی سبب شده در حوزه کشاورزی دچار چالش جدی شویم و باید راهی پیدا کنیم که بتوانیم به نسل‌های آینده پاسخگو باشیم.

فرماندار رفسنجان تصریح کرد: رفسنجان زیرساخت‌ها و منابع خوبی دارد که باید از آن استفاده کرد و به رونق و توسعه شهرستان پرداخت.

وی با اشاره به طرح احیاگران آبادی افزود: این طرح ظرفیت خوبی برای رونق آبادی‌هاست و جهاد کشاورزی حمایت‌های خوبی از کسانی دارد که چراغ روستاها را روشن نگه داشتند و اشتغالزایی ایجاد کردند و ما نیز احیاگران آبادی را مورد تجلیل قرار می‌دهیم.

ملانوری خاطرنشان کرد: باید دیدمان را نسبت به حوزه اقتصاد و اشتغال در شهرستان تغییر دهیم و به سمت طرح‌هایی برویم که بتواند جبران اقتصادمان در بخش کشاورزی را داشته باشد.

وی از پروژه موج‌های آبی یاد کرد و آن را آبروی منطقه جنوب‌شرق دانست و گفت: ظرفیت‌های توریستی زیادی از جمله دره راگه در رفسنجان وجود دارد که همواره گردشگران خارجی را به خود می‌بیند.

فرماندار رفسنجان ادامه داد: این طرح‌های گردشگری می‌تواند رونق خوبی در شهرستان ایجاد کند و اقتصاد را نجات دهد.

وی به ظرفیت بوم‌گردی شهرستان رفسنجان اشاره کرد و بیان داشت: روستاهایی از جمله داوران، دره‌در، دره‌رج، خنامان، راویز و … دارای این ظرفیت‌ها هستند و باید از آن بهره‌مند شد.

فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.