دکتر سید محمد حسینی وزیر اسبق ارشاد:عناصر خط مقدم فتنه ۸۸ سابقا در انقلاب خدمت می‌کردند/ برخی فتنه‌گران امروز در پست‌های دولتی مشغول هستند

دکتر سید محمد حسینی وزیر اسبق ارشاد :عناصر خط مقدم فتنه ۸۸ سابقا در انقلاب خدمت می‌کردند/ برخی فتنه‌گران امروز در پست‌های دولتی مشغول هستند

 به گزارش « سازش خبر » سیدمحمد حسینی صبح امروز امروز در جمع مردم رفسنجان در مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی اظهار داشت: فتنه ۸۸۸ برنامه فردی و شخصی نبود، بلکه برنامه‌ای از پیش طراحی ‌شده برای جدایی ملت بود و انتخابات بهانه‌ای برای اجرای آن شد.

وی بیان داشت: نسل جوان ما امروز باید بدانند ۹ دی چه اتفاقی افتاد و چرا این روز را یوم‌الله می‌نامند.

حسینی تصریح کرد: ۹ دی روز تحولی بزرگ در کشور پس از هشت ‌ماه پرتلاطم بود که در این هشت‌ ماه بسیاری از کارها راکد و معطل مانده بود.

وی ادامه داد: در فتنه ۸۸ خسارات زیادی به کشور وارد شد، کشورمان قبل از این حادثه در اوج صلابت بود به‌ طوری وزیر خارجه فرانسه که یهودی‌الاصل است، اذعان کرده بود که ایران را باید کشوری بزرگ دانست و اگر از هر مسأله‌ای در خاور‌میانه بخواهیم، سخن بگوییم، باید نظر ایران را بدانیم.

حسینی افزود: ایران قبل از فتنه ۸۸ مقتدر و پایگاه مردمی انقلاب اسلامی و به عنوان واقعیتی بزرگ در نزد ملل بود.

وی خاطرنشان کرد: اوباما رئیس ‌جمهور آمریکا طی نامه‌ای که به مقام معظم رهبری نوشته بود، اظهار کرد‌ه بود، بدون ایران هیچ موضوعی در خاورمیانه فیصله نمی‌یابد و خواستار گفت‌وگوی همه جانبه و شروع فصل جدیدی از مناسبات با کشورمان بود.

استاد دانشگاه تهران در ادامه با اشاره به اینکه قبل از انتخابات ۸۸ خدمات ارزنده‌ای در کشور در حال انجام و دلگرمی و رضایتی در مردم ایجاد شده بود، افزود: در هر شهر و روستا فعالیت‌های عمرانی و خدمات به محرومان در حال انجام بود که به یک‌باره فتنه رقم خورد.

وی اضافه کرد: هنوز شمارش آرای انتخابات آغاز نشده بود، برخی که خود را انقلابی می‌دانستند، خود را پیروز میدان اعلام کردند و فرمان شورش و اردوکشی خیابانی دادند و قائله‌ای راه انداختند که هشت‌ ماه کشور را درگیر کرد.

حسینی با اشاره به اینکه حضور ۴۰ میلیونی مردم ایران پای صندوق‌های رای بازتاب گسترده‌ای در جهان داشت، عنوان کرد: اما با این فتنه موقعیت برتر ایران زیر سؤال رفت و در داخل کشور بین مردم تفرقه‌افکنی شد.

وی ادامه داد: فتنه ۸۸ امر پیچیده و ساده‌ای نبود و کسانی در خط مقدم فتنه بودند که سابقا در انقلاب خدمت می‌کردند.

استاد دانشگاه با بیان اینکه انقلاب اسلامی به واسطه به خطر انداختن منافع آمریکا همواره مورد توطئه‌های این استکبار قرار گرفته است، تصریح کرد: فتنه ۸۸ ابعاد پیچیده‌ای داشت که طی تاریخ انقلاب خسارات زیادی به کشور و نظام وارد کرد.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که به اسم جنبش دانشجویی با شعار اصلاحات در فتنه حضور داشتند و امروز در آمریکا و اروپا به سر می‌برند به ترامپ نامه نوشتند که تحریم‌های ایران را تشدید کنید، این‌ها افرادی وطن‌فروش هستند.

حسینی با توضیح اینکه اگر برخی در داخل ندانسته اتاق فکر غرب را در فتنه ۸۸ همراهی کردند از بی‌بصیرتی‌شان است، گفت: این افراد حرمت جامعه اسلامی را نگه نداشتند و تهمت تقلب زدند.

وی با اشاره به اینکه رهبری با معترضان جلسه گذاشتند و فاصله ۱۳ میلیون رای با ۲۵ میلیون رای را گوشزد کردند با این فاصله بعید است که تقلب شده باشد، بیان کرد: مقام معظم رهبری همان ‌طور که از اسلامیت پاسداری می‌کنند از جمهوریت هم صیانت می‌کنند.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز داشت: مردم زمانی که دیدند اصل ولایت‌فقیه زیر سؤال رفته و حرمت‌شکنی شده است، بدون در نظر گرفتن کاندیدای خود به صحنه آمدند و معادلات فتنه‌گران را تغییر دادند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: پایگاه مردمی جمهوری اسلامی ایران در منطقه غیرقابل انکار است، شکست حلب امری عادی نبود و قدرت‌های مختلف که دست به دست هم داده بودند در حلب جنایاتی انجام دهند، امروز اقدام به رسوا کردن یکدیگر می‌کنند و اذعان دارند که آمریکا از داعش حمایت می‌کند.

حسینی تاکید کرد: باید هوشیار باشیم و بیداری و انسجام خود را حفظ کنیم، ما در نظام اسلامی در انتخابات هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ قدرت مردم در انتخابات سرآمد هستیم.

حسینی با اشاره به اینکه برخی کسانی که در فتنه دخیل بودند، امروز در پست‌هایی در کشور مشغول به ‌کار هستند، خاطرنشان کرد: اگرچه عده‌ای اعلام برائت از فتنه جستند، اما این مهم باید در باطن هم باشد نه اینکه در خفا فکر و اندیشه فتنه را داشته باشند.

وی اذعان داشت: هرجا از امر ولایت‌فقیه تخطی کنیم، آسیب دیدیم که نمونه آن مذاکرات هسته‌ای بود که ایشان بارها فرمودند به مذاکرات خوش‌بین نیستم.

حسینی خاطرنشان کرد: آمریکا به هیچ عهد و پیمان خود پایبند نیست، لذا باید دست در دست هم دهیم و با وحدت و اقتصاد مقاومتی و تبعیت از رهبری مشکلات کشور را حل کنیم.

وی با بیان اینکه در سال ۸۸ برخی از امر ولایت سرپیچی کردند، متذکر شد: باید از فرصت‌ها و موقعیت‌ها استفاده کرد و منافع ملی را با ایستادگی حفظ کرد.

فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.