مهندس غلامرضاپور: هدف از طرح احیاگران آبادی تقویت و آبادی روستاها به عنوان یک نهاد مهم در جامعه می باشد/رابطین روستا هاتا ۱۵ دیماه معرفی خواهند شد

مهندس غلامرضاپور: هدف از طرح احیاگران آبادی تقویت و آبادی روستاها به عنوان یک نهاد مهم در جامعه می باشد/رابطین روستا هاتا ۱۵ دیماه معرفی خواهند شد

به گزارش « سازش خبر »  پیش از ظهر امروز  باحضور مهندس غلامرضاپور مشاور امور جوانان فرمانداری رفسنجان  ؛  مهندس کدخدایی و اعضای شورای اسلامی بخش فردوس جلسه طرح احیاگران آبادی در محل بخشداری فردوس برگزار شد.

مهندس غلامرضاپور اضهار داشت :طرح احیاگران آبادی بیش از ده روز است که در شهرستان اجرایی شده است و  هدف تقویت و آبادی  روستاها به عنوان یک نهاد مهم در جامعه می باشد.

وی در ادامه افزود : ستاد مرکزی طرح احیاگران آبادی با مدیریت فرماندار رفسنجان و با عضویت ادارات و نهاد های دولتی درقالب سه کمیته به نام های کمیته طرح اشتغالزایی روستایی ؛ کمیته آموزش و کمیته اطلاع رسانی فعالیت خود را آغاز کرده است که در پایان سندی به نام سند جامع توسعه اشتغالزایی پایدار روستایی تشکیل می شود.

غلامرضاپور تصریح کرد سند طرح احیاگران آبادی روستایی شامل طرح های اشتغالزایی ؛ فرهنگی  ؛ ورزشی و … می باشد.

مشاور امور جوانان فرمانداری شهرستان رفسنجان در ادامه بیان داشت در اجرای بهتر این طرح به همکاری بخشداری ها ؛ شوراها؛ دهیاری ها برای افزودن کیفیت این طرح در هر روستا به یک یا چند رابط نیازمندیم .

وی در ادامه افزود  رابطین از طریق شوراها معرفی و از طریق بخشداری تایید و  تا ۱۵ دیماه فرصت دارند به دفتری ستاد معرفی خواهد شد.

غلارضاپور تصریح کرد پتانسیل هر روستایا منطقه از طریق رابطین شناسایی و معرفی خواهد شد تا بر اساس ظرفیت و پتانیسل هر روستا برنامه های جامع انجام گیرد.

وی به طرح موفق کشت زعفران در خنامان اشاره کردندو افزودند در یک منطقه محروم یک کشاورز توانسته از ۲ هکتار زمین زیر سزح کشت زعفران بیش از ۶۰۰ میلیون ریال برداشت زعفران را انجام دهد و این نشانه ای از یک طرح موفق کشاورزی در شهرستان می باشد.

غلامرضا پور در پایان اظهار داشت هر طرحی که باعث تغیر و تحول در روستاها شود و در سند جامع ظبط شده باشد  مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

 

 

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.