امام جمعه رفسنجان:نماز وحدت ادارات را پررنگ‌تر برگزار کنیم/ حصر در واقع بازداشتن افراد از ایجاد فتنه است

امام جمعه رفسنجان گفت: باید در زمینه نماز اهتمام داشته باشیم و نماز وحدت ادارات را پررنگ‌تر برگزار کنیم که به ترویج فرهنگ نماز کمک می‌کند.

 به گزارش « سازش خبر » حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور ظهر امروز در جلسه ستاد اقامه نماز در محل اداره تبلیغات اسلامی این شهر اظهار داشت: سریال معمای شاه فیلمی است که انسان را با جنایات محمدرضا پهلوی آشنا می‌شود.

وی بیان داشت: زمانی که این فیلم به تصویر کشیده می‌شود تاریخ بهتر برای مردم هضم می‌شود که چه جنایاتی آن روزها مرتکب شدند و با دروغ کار خود را پیش می‌بردند و اموال بیت‌المال را تنها برای خاندان پهلوی می‌دانستند.

امام جمعه رفسنجان تصریح کرد: در زمینه پرداختن دانشگاه‌ها، آموزش و پرورش و حوزه‌ها در زمینه تاریخ و ریزه‌کاری تاریخ نقص داریم و نسل نو نسبت به گذشته و نسبت به آینده روشنگری نشده‌اند.

وی افزود: سال ۸۸ رهبر انقلاب نصیحت کردند که همه کمک کنند آتش فتنه بخوابد و این‌ همه خیانت‌ و ظلم به نظام صورت گرفت و ظلم به نظام هم قابل گذشت نیست.

امام جمعه رفسنجان عنوان کرد: اینکه نماینده‌ای بگوید حصر جواب نمی‌دهد، این حرف‌ها نیست، عقوبت و آن‌چه متوجه سران فتنه بوده این نیست.

رمضانی‌پور با اشاره به کاری که منتظری در نظام انجام داد و منافقان را حمایت می‌کرد، با حصر قابل مقایسه نیست، افزود: حصر در واقع بازداشتن افراد از ایجاد فتنه است، وگرنه عقوبت بیش از این حرف‌هاست.

وی خاطرنشان کرد: در صدر اسلام هم فتنه‌هایی از سوی ابوبکر و عمر صورت می‌گرفت و از پیامبر (ص) می‌خواستند با آنها برخورد شود، اما پیامبر (ص) می‌فرمودند، اگر بخواهیم آن‌گونه که حقشان است با آنها برخورد کنیم، از بیرون می‌گویند که به خودشان هم رحم نمی‌کنند.

وی تاکید کرد: در بحث نماز هیچ‌جا بحث قرائت نماز نیست و بحث اقامه آن مطرح است و پیامبر (ص) و ائمه هدی (ع) مامور به اقامه نماز بودند.

رمضانی‌پور ابراز داشت: نماز برای افراد تاثیر دارد، اینکه هنوز از مأذنه‌های ما اذان پخش می‌شود و در ادارات، مدارس و… اذان پخش می‌شود از بعد اجتماعی نماز است که مطرح است، اما بعد فردی چگونگی اقامه نماز مهم است.

وی بیان کرد: باید در زمینه نماز اهتمام داشته باشیم و نماز وحدت ادارات را پررنگ‌تر برگزار کنیم که به ترویج فرهنگ نماز کمک می‌کند.

رمضانی‌پور با بیان اینکه زمینه اقامه نماز مساجد بیشتر کار شود و مساجد پر شود، گفت: در بعضی دانشگاه‌ها اقامه نماز به خوبی انجام می‌شود و انتظار است در خوابگاه‌ها بیشتر به نماز اهتمام بدهند.

امام جمعه رفسنجان متذکر شد: همه تلاش کنیم به ترویج فرهنگ نماز به‌ویژه نماز جماعت کمک کنیم و همچنین حضور در نماز جمعه را بیش از این مقدار پررنگ کنیم.

فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.