فرماندار رفسنجان:ستاد اقامه نماز در راستای ترویج نماز اثرگذار باشد

فرماندار رفسنجان گفت: اعضای ستاد اقامه نماز هر کدام وظایف خود را بدانند و تکالیفی که بر گردن دارند انجام دهند تا در راستای ترویج نماز اثرگذار باشد.

 به گزارش « سازش خبر » حمید ملانوری ظهر امروز در جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان یاد و خاطره جان‌باختگان زلزله بم را گرامیداشت و اظهار کرد: برای کمک به توسعه فرهنگ و اقامه نماز در ستاد اقامه نماز جلسه برگزار می‌شود و باید برای این مهم زمان بگذاریم.

فرماندار رفسنجان تصریح کرد: باید نواقص حوزه نماز را بررسی و در راستای رفع آن برنامه‌ریزی کنیم.

وی افزود: اعضای ستاد اقامه نماز هرکدام وظایف خود را بدانند و تکالیفی که بر گردن دارند انجام دهند تا در راستای ترویج نماز اثرگذار باشد.

ملانوری بیان کرد: در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ نماز متولیان امر تلاش کنند و ما به عنوان پشتیبان همراهی و حمایت می‌کنیم.

حجت‌الاسلام سیدمحمود حسینی مسؤول تبلیغات اسلامی رفسنجان اظهار داشت: وضو  و نماز سیر معنوی و عرفانی برای ما ایجاد می‌کند و اقامه نماز برای انتقال از حالی به حال دیگر است و انسان خود را از غیر خدا جدا می‌کند.

وی با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب در بیست و پنجمین اجلاس نماز امسال تصریح کرد: ایشان تاکید کردند همه همت گماریم نماز را در جایگاه اصلی خود بشناسیم و بشناسانیم.

حسینی افزود: نماز زندگی را در سمت و سوی درست و سرشار از خیر و برکت قرار می‌دهد و با اقامه نماز در صراط مستقیم قرار می‌گیریم و نماز باب رحمت را باز می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: این واجب بسیار مهم هم جنبه‌های دنیایی و هم اخروی دارد، نماز سبب وحدت و اقتدار است اما آنگونه که شایسته است نسبت به این واجب بزرگ کار کنیم، کار انجام نشده است.

این مسؤول ابراز داشت: همه مروج نماز باشیم و از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم تا برای مردم به‌ویژه قشر جوان و نوجوان جاذبه ایجاد کنیم که این فریضه جایگاه خود را پیدا کند.

فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.