فرماندار رفسنجان خبر دادافزایش سطح زیر کشت زعفران در رفسنجان تا ۱۵۰ هکتار

فرماندار رفسنجان گفت: در صدد هستیم که سطح زیر کشت زعفران را در این شهرستان به ۱۵۰ هکتار برسانیم.

 به گزارش« سازش خبر » حمید ملانوری پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان در فرمانداری با تبریک میلاد پیامبر رحمت (ص) و هفته وحدت اظهار داشت: طرح احیاگران آبادی در رفسنجان به منظور تجلیل از کسانی که سبب شدند، روستاها رونق گیرد، مطرح شده است.

وی بیان داشت: هدف دیگر آن ارتقابخشی به رونق روستا در راستای طرح احیاگران آبادی با استفاده از ظرفیت‎ها و امکانات موجود است.

ملانوری تصریح کرد: در منطقه خنامان که یکی از مناطق محروم شهرستان به شمار می‎رفت، حسین محمدی به کشت زعفران روی آورده که علاوه بر اشتغالزایی توانسته است، درآمد خوبی کسب کند.

وی از مراسم تجلیل از این زعفران‎کار نمونه یاد کرد و افزود: در چند روز اخیر ۱۳ نفر در خنامان برای ۴٫۶ هکتار ثبت‎نام کردند و جهاد کشاورزی در این زمینه حمایت می‎کند.

ملانوری عنوان کرد: تسهیلات هشت درصدی از سوی جهاد کشاورزی برای کشت‎های جایگزین از جمله زعفران، زرشک، گل محمدی و … ارائه می‎شود.

فرماندار رفسنجان ادامه داد: مناطق خنامان و راویز مستعد کشت زعفران هستند بر همین اساس در صدد هستیم که سطح زیر کشت زعفران را در این شهرستان به ۱۵۰ هکتار برسانیم.

وی در ادامه به طرح تفصیلی شهر رفسنجان اشاره کرد و گفت: باید طرحی تهیه شود که بتواند، نیازهای آتی شهر را برآورده کند.

ملانوری در ادامه خاطرنشان کرد: همایش کشوری خوشنویسی ۲۶ آذر ماه و همایش دانشگاه، صنعت و کارآفرینی روزهای ۲۹ و ۳۰ آذر ماه جاری برگزار می‎شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.