فرماندار رفسنجان تأکید کرد: ضرورت راه‌کار بومی برای مدیریت منابع آب/ دشت رفسنجان بحرانی‌ترین شرایط را دارد

فرماندار رفسنجان بر ضرورت راه‌کار بومی برای مدیریت منابع آب تأکید کرد.

 به گزارش « سازش خبر » حمید ملانوری صبح امروز در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان در فرمانداری اظهار داشت: دشت رفسنجان از طرف وزارت نیرو به عنوان یکی از بحرانی‌ترین دشت‌های کشور در زمینه آب است.

وی بیان داشت: اقتصاد شهرستان ما متکی به کشاورزی بوده و کشاورزی به آب نیاز دارد و با وجود خشکسالی اقتصاد دچار چالش شده است.

فرماندار رفسنجان تصریح کرد: از طرفی برای خروج از تک محصولی و راه‌اندازی کارگاه‌های صنعتی و واحدهای تولیدی اگر حداقل‌‌هایی در زمینه آب وجود نداشته باشد باز هم دچار مشکل می‌شویم.

ملانوری افزود: مدیریت بر منابع آب دچار مشکل است، چون نگاه مشتری مدارانه‌ای برای مصرف آب نداشتیم و آب ارزان در اختیار ما قرار گرفته و برای مدیریت آب چاره‌ای نیندیشیدیم.

وی خاطرنشان کرد: نمی‌توان گفت، کشاورزان آب را هدر دادند، چون کشاورز دنبال تولید و بهره‌وری بوده، اما بخشی از مدیریت آب به عهده مردم و بخشی به عهده نهادهای متولی و دولت است.

ملانوری ادامه داد: دولت و ملت در کنار هم باید دنبال راه‌کاری برای حفظ و مدیریت منابع آب باشند و بهترین راه‌کاری که سبب نجات منطقه می‌شود، راه‌کار بومی است.

فرماندار رفسنجان تأکید کرد: آب نباید بی‌ارزش جلوه کند و به هر طریقی که شد از آن بهره‌برداری شود و قیمت واقعی آب باید مطرح و ملاک قرار گیرد تا در مدیریت آب اثرگذار باشد.

فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.