فرماندار رفسنجان عنوان کرد : لزوم راه‌اندازی نمایندگی امور عشایری در رفسنجان

فرماندار رفسنجان گفت: باید برای پیگیری امور عشایر نمایندگی رسمی امور عشایری در این شهرستان رفسنجان راه‌اندازی شود.

 به گزارش « سازش خبر » حمید ملانوری صبح امروز در جلسه شورای عشایری شهرستان در فرمانداری اظهار داشت: این شهرستان ۲ هزار نفر جمعیت عشایری از ۴۵۰ خانوار دارد.

وی بیان داشت: این عشایر ۱۵۰ هزار راس دام سبک دارند و با تولید خود نقش خوبی در اقتصاد مقاومتی ایفا می‌کنند.

فرماندار رفسنجان تصریح کرد: برای حیات جمعیت عشایری شهرستان ضرورت دارد نمایندگی رسمی عشایری شهرستان هرچه زودتر راه‌اندازی شود تا پیگیر مسائل و مشکلات این قشر باشد، همچنین آمار عشایر در سرشماری برای بودجه و اعتبار نیاز است و نباید از قلم بیفتند.

وی افزود: رفسنجان در حوزه دامداری و آبزیان هم ظرفیت بالایی دارد و باشگاه‌های پرورش و سوارکاری اسب این شهرستان حاکی از ظرفیت بالا در این حوزه است.

ملانوری گفت: نخستین مسابقات پرش با اسب استان کرمان جمعه آینده به میزبانی دانشگاه علامه جعفری رفسنجان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به وجود ۲۶۰ هزار راس دام سبک در شهرستان رفسنجان و ۷ هزار و ۵۰۰ راس دام سنگین عنوان کرد: یک‌سوم مرغ استان در رفسنجان تولید می‌شود.

ملانوری ابراز داشت: اداره کل امور عشایری استان از عشایر رفسنجان حمایت کند و آنها را نادیده نگیرد، ما نیز نسبت به رفع مشکلات عشایر شهرستان حمایت‌های لازم انجام می‌دهیم.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه مس آلایندگی‌هایی دارد، اما نباید این آلایندگی‌ها سبب تنبلی شود و از طرفی نمی‌توان تولید مس را تعطیل کرد، شرکت مس سرچشمه ۱۲ هزار نیرو چه از رفسنجان و چه از سراسر کشور به‌کار گرفته است و اشتغالزایی بالایی دارد.

فرماندار رفسنجان ادامه داد: باید برای حفظ محیط‌ زیست و کاشت گونه‌هایی که محیط‌ زیست را احیا می‌کنند، اقدام شود و این مهم کار جمعی را می‌طلبد.

ملانوری متذکر شد: عشایر از کسانی هستند که در حوزه اقتصاد مقاومتی الگو بوده و خوب کار می‌کنند.

فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.