رئیس دانشگاه ولی‎عصر (عج) رفسنجان خبر داد : اجرای ۳۰۰۰۰ متر مربع پروژه عمرانی

رئیس دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان گفت: ۳۰ هزار متر مربع پروژه عمرانی در این دانشگاه در حال ساخت‌ و ساز است.

 به گزارش « سازش خبر » محمدعلی دهقان بعد از ظهر امروز در جلسه شورای اداری با اشاره به برنامه‌های دانشگاه ولی‎عصر (عج) اظهار داشت: این دانشگاه ۱۲ هزار فارغ‌التحصیل دارد.

وی بیان کرد: این دانشگاه وارد بیست‌ و پنجمین سال تأسیس خود می‌شود و توانسته است از دانشگاه‎های هم‎تولد خود در کشور پیش افتد.

این مسؤول تصریح کرد: ۹ هزار و ۵۰۰ دانشجو در این دانشگاه با ۲۴۰ عضو هیئت‌ عملی داریم که دومین دانشگاه استان کرمان از نظر تعداد دانشجو هستیم.

رئیس دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان ادامه داد: دانشجویان در ۱۲ رشته در مقطع دکتری، ۵۴ رشته کارشناسی ارشد و ۳۲ رشته در مقطع کارشناسی در حال تحصیل هستند.

وی افزود: حدود ۲ هزار و ۲۰۰ دانشجو داریم که حدود یک‌هزار و ۵۵۰ نفر در مقطع کارشناسی، ۵۲۰ نفر در مقطع کارشناسی ارشد و حدود ۳۰ دانشجوی دکترا در سال تحصیلی جدید به جمع دانشجویان ما اضافه شده است.

دهقان به فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه اشاره و خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۸۰ نفر دانشجو به مراسم پیاده‌روی اربعین اعزام کردیم که در کل دانشگاه‌های کشور بی‌نظیر بوده است.

وی گفت: امسال با مسؤولیت بسیج دانشجویی اعزام دانشجویی به اربعین انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان از فعالیت ۳۴ نشریه در دانشگاه یاد و عنوان کرد: این نشریه‌ها در حوزه‌های مختلف چاپ می‌شود و همچنین ۴ هزار و ۵۰۰ نفر در خوابگاه‌ها ساکن هستند.

این مسؤول ادامه داد: ششمین خوابگاه دانشگاه نیز تا شش ماه آینده به مجموعه اضافه می‌شود و اکنون در حال احداث است.

وی اضافه کرد: پیست دوچرخه‌سواری ویژه دختران هفته گذشته افتتاح شد و در مجموعه خوابگاه پرنیان تفریحات مختلف برای دختران وجود دارد تا از آمد و رفت به شهر جلوگیری شود، همچنین امکاناتی از جمله بازارچه نیز در دانشگاه ایجاد شده است.

دهقان تصریح کرد: ۲۰ کانون فرهنگی و ۳۴ انجمن علمی توسط دانشجویان اداره می‌شود و پنج تشکل و گروه مذهبی در دانشگاه فعال است.

وی افزود: از اول سال جاری شش طرح عمرانی افتتاح کردیم و روز گذشته دو طرح شامل پیست دوچرخه‌سواری و محوطه خوابگاه پرنیان به مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع افتتاح شد.

رئیس دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان در پایان با بیان اینکه سال گذشته ۱۰ درصد بودجه عمرانی تخصیص یافته و از ۱۰ طرح عمرانی هیچ‎کدام متوقف نشده است، عنوان کرد:  در حال حاضر ۳۰ هزار متر مربع پروژه در حال ساخت در این دانشگاه داریم.

فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.