حمید ملانوری فرماندار رفسنجان خبر داد: ۱۱۸ هزار و ۳۹۱ نفر به صورت اینترنتی سرشماری شدند/ برگزاری اجلاس استانی نماز در رفسنجان

حمید ملانوری فرماندار رفسنجان خبر داد: ۱۱۸ هزار و ۳۹۱ نفر به صورت اینترنتی سرشماری شدند/ برگزاری اجلاس استانی نماز در رفسنجان

به گزارش « سازش خبر » فرماندار رفسنجان اظهار داشت : شرکت‌های دانش‎بنیان خوبی در دانشگاه‌های ما ایجاد شده و استادان و دانشجویان در این حوزه‌ها ورود کرده‌اند و طرح‌های جشنواره خوارزمی نیز با مشارکت بخش خصوصی در رفسنجان فعال شد تا این مغزها از شهرستان و کشور خارج نشوند.

وی در ادامه با اشاره به ثبت نخستین وقف امنیت در کشور توسط خیر رفسنجانی گفت: ساختمان آگاهی و ستاد فرماندهی نیروی انتظامی توسط خیران احداث و تعدادی خودرو و موتورسیکلت خریداری شد.

ملانوری با توجه به سرشماری عمومی نفوس و مسکن اضافه کرد: در این دوره ۳۴ هزار و ۷۳۳ خانوار به صورت اینترنتی سرشماری شدند که جمعیتی حدود ۱۱۸ هزار و ۳۹۱ نفر می‌شوند و ۳۹ درصد از جمعیت شهرستان را تشکیل می‎دهند.

وی اظهار داشت: از ۲۸ آبان ماه همزمان با سراسر کشور مأموران به صورت حضوری در مناطق مختلف کار سرشماری را انجام می‌دهند و ضرورت دارد که مردم اطلاعات صحیح دهند و اعضای شورای اداری این تذکرات را بدهند و در این امر همراه باشند.

ملانوری خاطرنشان کرد: استاندارد موضوع بسیار مهمی است که در پارک‌ها، شهربازی‎ها، مهدهای کودک‌ و … اجباری است و در اداره‎ها، نهادها و اماکن عمومی، معادن شن و ماسه، تولیدکنندگان مصالح ساختمانی و … دقت کنند که رعایت شود.

فرماندار رفسنجان از راه‌اندازی دفتر استانداردسازی اداره‎ها یاد کرد و گفت: در قالب آیتم‌های طرح تحول ساختار اداری برنامه‌ریزی می‎شود تا ساختار اداره‎ها از جنبه‎های مختلف استاندارد شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به هفته پدافند غیر عامل اشاره کرد و بیان داشت: در این حوزه باید شوراهای پدافند غیر عامل در تمام اداره‎ها فعال باشد.

ملانوری همچنین بر ضرورت بیمه کردن برنامه‌ها تأکید و تصریح کرد: اگر در همایش‌ها، نمایشگاه و یا برنامه دیگری اتفاقی افتاد، بیمه کمک بزرگی است.

برگزاری اجلاس استانی نماز در رفسنجان

وی افزود: اداره‎ها باید نمازخانه‌های خود را فعال کرده و تا حد امکان نماز جماعت برگزار کنند.

ملانوری عنوان کرد: اجلاس استانی نماز ۱۱ آبان ماه با حضور ۱۲ شهرستان شمالی استان کرمان در تالار خیام دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان برگزار می‌شود که سخنران کشوری و استاندار نیز حضور می‎یابند.

فرماندار رفسنجان راهپیمایی ۱۳ آبان را یادآور شد و گفت: همه باید حضور داشته باشند تا راهپیمایی باشکوهی برگزار شود، البته اداره‎ها جلودار باشند.

فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.