مدیر آموزش و پرورش رفسنجان خبر داد : تحصیل ۵۱۰۰ دانش‌آموز اتباع بیگانه در مدارس رفسنجان

مدیر آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان گفت: این شهرستان بیش از ۵ هزار و ۱۰۰ دانش‌آموز اتباع بیگانه دارد.

 به گطارش « سازش خبر » سیدکاظم حسینی‌پور صبح امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار داشت: آموزش و پرورش رکن اساسی پیشرفت و توسعه هر جامعه‌ای است و دلیل اساسی پیشرفت هر جامعه توجه به آموزش و پرورش است.

وی بیان داشت: بزرگترین خانواده یک شهرستان از نظر اداری آموزش و پرورش است، آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند در تعلیم و تربیت نسل جوان موفق باشد.

حسینی‌پور تصریح کرد: به فرموده امام راحل «به دبستان‌ها برسید که دانشگاه دیر است» و به فرمایش مقام معظم رهبری «هر چه پول برای آموزش و پرورش خرج شود، هزینه نیست، سرمایه است»، بنابراین امیدواریم مسؤولان این دو جمله گهربار را مد نظر قرار دهند.

وی با بیان اینکه آنچه پیشرفت جامعه را تضمین می‌کند، توجه به مدرسه است، افزود: شهرستان رفسنجان بیش از ۵۰ هزار دانش‎آموز و بیش از ۵ هزار و ۱۰۰ دانش‌آموز اتباع بیگانه دارد که نشان‌دهنده حجم کار بالا است و نیز ۴۸۱ مدرسه در این شهرستان داریم.

حسینی‎پور عنوان کرد: در کشکوئیه ۳ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز، ۳۰۰ معلم و ۱۹۵ مدرسه و در آموزش و پرورش نوق نیز ۳ هزار دانش‌آموز، ۲۵۰ معلم و ۱۵۰ مدرسه داریم که نشان می‌دهد، جمعیت بسیار بالایی زیر پوشش قرار دارد و از حساسیت خاصی برخوردار است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان گفت: این اداره از پنج معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی، آموزش و نوآوری «متوسطه»، آموزش ابتدایی، پرورشی، تربیت‌بدنی، پژوهشی و برنامه‌ریزی و تأمین نیروی انسانی تشکیل شده و واحدهایی هستند که به‌ طور مستقیم زیر نظر رئیس اداره قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه شورای آموزش و پرورش از قوی‌ترین شوراهای آموزش و پرورش استان به ریاست فرماندار و ظرفیت بالایی برای این نهاد است، ادامه داد: تشکل‌هایی مانند بسیج دانش‌آموزی در این شهرستان بسیار فعال است و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی و شورای دانش‌آموزی داریم.

حسینی‎پور خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش رفسنجان چند سالی رتبه اول خیران مدرسه‌ساز را دارد که در دو، سه سال گذشته به دلیل مسائل اقتصادی کمرنگ‎تر شده است، اما هنوز حرف برای گفتن دارد.

وی اظهار داشت: در رفسنجان ۱۲ مدرسه تخریبی داریم و در مورد بعضی مدارس سال گذشته اداره نوسازی هشدار داد که حق نام‌نویسی دانش‌آموز در این مدارس را نداریم.

حسینی‎پور از افتخارآفرینی دانش‌آموزان رفسنجان یاد و اضافه کرد: امیرحسین ستوده دارای مدال طلای المپیاد اختر فیزیک کشور، بهروز خیام رتبه اول فیزیک و دانش‌آموزانی مانند ریاحی، طالبی و تقوی از برترین‌های کشور هستند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان افزود: در دو هفته گذشته تیم ریاضی این شهرستان در شهرهای بزرگ کشور رتبه اول را کسب کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.