امام جمعه رفسنجان تاکید کردضرورت فرهنگ‌‌سازی عمومی مصرف آب در رفسنجان

امام جمعه رفسنجان گفت: مشکل آب رفسنجان بسیار جدی است و ضرورت دارد در مورد برداشت آب فرهنگ‌سازی عمومی انجام شود.

 به گزارش « سازش خبر » حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور صبح امروز در جلسه شورای اداری این شهر با تسلیت ایام محرم و صفر اظهار داشت: محرم امسال ایستگاه‌های صلواتی نسبت به گذشته ساماندهی و بهتر شده بود، اما این فرهنگ غلط که راه مردم را مسدود کنند، باید از بین برود.

 امام جمعه رفسنجان با اشاره به برگزاری جلسه پاسداشت شهید مدافع حرم حجت‌الاسلام بیاضی‌زاده عصر امروز در مسجد امام‌ خمینی (ره) افزود: این شهید والامقام هم در سنگر علم و هم در سنگر جهاد فعال بود و طلبه ممتاز کشور بود.

وی ادامه داد: اجلاس نماز ۱۱ آبان در رفسنجان برگزار می‌شود، نماز اصل و پایه و رکن است و باید در زمینه نماز سرمایه‌گذاری کنیم.

رمضانی‌پور خاطرنشان کرد: در این اجلاس حدود ۲۰۰ نفر میهمان از شهرستان‌های شمال استان و شهر کرمان داریم و نمایشگاهی در جنب این اجلاس توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برپا و اجلاس در تالار خیام دانشگاه ولیعصر (عج) برگزار می‌شود.

وی با اشاره به خطرات پیش روی آب در بخش کشاورزی، شرب و صنعت، خاطرنشان کرد: ما داریم، مرگ تدریجی شهرستان رفسنجان را مشاهده می‌کنیم و نباید فکر ‌کنیم، تعدادی اندک از افراد مسؤول هستند.

وی اضافه کرد: انتقال آب هزینه زیادی دارد، همین آب موجود که در سفره‌های آب زیرزمینی وجود دارد، اگر کمتر استخراج کنیم، ده‌ها سال می‌توانیم بر عمر شهرستان بیفزاییم و خطر نابودی رفسنجان در پیش نباشد.

رمضانی‌پور بیان کرد: مدیریت آب‌های موجود باید با هر وسیله انجام شود و این مشکل در جاهای دیگر کشور هم وجود دارد، آب متعلق به بیت‌المال است و کسی حق ندارد، یک لیتر از حد مجاز مصرف کند و گرنه سارق محسوب می‌شود.

وی گفت: باید نسبت به برداشت آب توجه شود و همه مدیران و مسؤولان فرهنگ‌سازی عمومی در سطح شهرستان ایجاد شود.

امام جمعه رفسنجان ابراز داشت: برخی افراد گستاخ به حق مردم هستند که باز هم چاه غیرمجاز حفر کرده‌اند، باید جلوی این افراد هرکس که می‌خواهد باشد، باید گرفته شود.

وی بیان کرد: مردم کاهش درآمد دارند و کاهش درآمد یعنی فقر و گرفتاری، آب در رفسنجان یک موضوع بسیار جدی و بااهمیت است.

وی متذکر شد: در راهپیمایی و روز ملی مبارزه با استکبار در ۱۳ آبان حاضر شوید، این روز تنها مختص دانش‌آموزان نیست و حضور مردمی باید در این روز بیشتر باشد.

وی بیان داشت: بعضی نمازگزاران از حضور مسؤولان در نماز جمعه تشکر دارند که این حضور هم از منظر اینکه یک مسؤول در نظام جمهوری‌اسلامی اهل نماز جمعه است و هم از نظر شنیدن مشکلات مردمی مؤثر است.

فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.