امام جمعه رفسنجان:مسؤولان نسبت به وضعیت پسته احساس وظیفه‌ای ندارند

امام جمعه رفسنجان با اشاره به اینکه نه استان و نه کشور برای ما کاری انجام ندادند، گفت: مسؤولان در برابر چندین استان که پسته تولید می‌کنند مسؤولیتی ندارند.

به گزارش «سازش خبر » حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با تأکید بر رعایت تقوا اظهار داشت: بهترین توشه که ما را در عالم قبر، برزخ و قیامت همراهی می‌کند، تقوای الهی است.

وی بیان داشت: سوره فجر سوره امام‌ حسین (ع) است و نکات زیادی دارد که انسان می‌تواند از آن استفاده کند که در زمینه امتحانات الهی است.

امام جمعه رفسنجان تصریح کرد: انسان از فراوانی نعمت نباید مغرور شود، نعمت و سلب نعمت امتحان است که خداوند به‌ وسیله آن انسان را امتحان می‌کند که نباید در این امتحانات مردود شویم.

رمضانی‌پور خاطرنشان کرد: بلاها و گرفتاری‌ها هم نباید مایه ناامیدی انسان شود، و خیال نکند خداوند بنده‌اش را فراموش کرده است.

وی بیان کرد: آیه ۵۱ سوره فصلت اشاره دارد که مشغله‌های دنیایی نباید انسان را از همه چیز باز بدارد و از معنویات و ارزش‌ها بکاهد و با تکبر از حق دور شود، اما هنگامی که مختصر ناراحتی به او می‌رسد پیوسته دعا می‌کند و بی‌تابی می‌کند.

رمضانی‌پور در بخش دیگری از خطبه‌ها اظهار کرد: یکی از کارهایی که در شورای فرهنگ عمومی تصویب شد موضوع توجه به مسأله طلاق در جامعه است.

وی ادامه داد: در رفسنجان آمار طلاق نسبتا بالا بود و دعاوی و شکایت‌ها و مراجعات به دادگستری زیاد بود و هست و کارگروه توانسته موفق باشد و هم در مرکز بهداشت مشاوره‌ها انجام شده و ضرورت دارد مشاوره‌های مذهبی هم بیشتر داشته باشیم.

رمضانی‌پور توصیه کرد: جوانان از تجارب بزرگان بهره بگیرند نه به اندک ناراحتی منزل را ترک کرده و به دادگاه مراجعه کنند، دادگاه برای کارهای سختی است که نمی‌شود آن را حل کرد.

وی خاطرنشان کرد: در بحث پسته نه استان و نه کشور کاری برای ما انجام ندادند و کشاورز رنج کشیده سختی می‌کشد، دولت اصلا مسؤولیتی در برابر چندین استان که پسته کاشته می‌شود، ندارد.

رمضانی‌پور گفت: سوءمدیریت گذشته امروز ما را به اینجا کشانده، چرا ما یک شرکت قوی نداریم که بتواند قدرت خرید داشته باشد چرا دید تنگ و انحصار باید در یک شهر وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: ماه مهر تمام شد عمده کشاورزان پسته‌هایشان را فروخته‌اند، اگر هم تا چند ماه دیگر فکری برای پسته شود، این چه فایده‌ای برای کشاورز دارد.

امام جمعه رفسنجان ابراز داشت: بانک‌ها سود کلان از وام‌ها می‌گیرند و کشاورزان با این وام‌ها به سختی و گرفتاری دچار می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه باید دلسوزانه کاری انجام دهند، تصریح کرد: خدمتگزاری که صادق و دلسوز نیست لعن و نفرین مردم بر او خواهد بود، کسانی که عرصه را بر مردم تنگ می‌کنند مردم آنها را لعن و نفرین می‌کنند.

امام جمعه رفسنجان با گرامیداشت سالگرد حاج‌مصطفی خمینی اول آبان ۵۶ که سرآغاز انقلاب اسلامی بود، تصریح کرد: ۱۹ دی در قم انقلاب جرقه خورد و شهر به شهر گسترش پیدا کرد و  رفسنجان جزو شهرهای انقلابی اولیه در کشور بود.
وی اظهار کرد: شهادت روحانی حجت‌الاسلام سعید بیاضی‌زاده که از ممتازان حوزه علمیه قم بود را تسلیت می‌گوییم.

امام جمعه رفسنجان بیان داشت: کسانی که دنبال ولنگاری‌هایی در جامعه هستند و کارهای ضاله و باطل در جامعه را دوست دارند، این شهادت‌ها را ببینند رسانه‌ای که اگر یک کلمه از کنسرت موسیقی را بفهمند بلافاصله موضع می‌گیرد و آن را قانونی می‌پندارد، چشمانش را باز کند ببیند یک شهید مدافع حرم بیش از ده‌هزار نفر در تشییع‌جنازه‌اش شرکت کرده‌اند.

وی ادامه داد: این برنامه‌ها باید پخش شود، تشییع یک آزاده و جانباز را ببینید و این ارزش‌ها را ببینید با این حرف‌های شما مردم از انقلاب و کارهای ارزشی دور نخواهند شد، شما راهبردی نخواهید داشت تا زمانی که روحیه جهادی و شهیدپروری هست کسانی که دنبال ولنگاری هستند جایی ندارند که البته صبر بچه حزب‌اللهی‌ها زیاد است که اگر این صبر تمام شود شماها در صفحه روزگار وجود ندارید.

خطیب جمعه رفسنجان به افشاگری امام روح‌الله مبنی بر پذیرش کاپیتولاسیون در ۴ آبان ۴۳ اشاره و خاطرنشان کرد: امام راحل این قانون ذلت‌بار را تبیین کردند و اگرچه تبعید شدند اما زیر بار ذلت نرفتند.

وی تبیین کرد: کسانی که علیه امام و انقلاب قیام کردند امروز در قعر جهنم قرار گرفتند و ما باید از مرجعیت امام و دیگر مراجع تبعیت کنیم.

رمضانی‌پور از تأسیس سازمان‌ملل یاد کرد و گفت: سازمان‌ملل این روزها در خدمت آمریکا و نوچه‌های اوست، سازمان‌ملل زمانی که بیش از هزار کودک در یمن را به خاک کشاندند، دم نزد.

وی ابراز داشت: پول‌های حرام در شکم خود می‌کنند اما حاضر نیستند از ملت‌ها دفاع کنند و جنایات ضدحقوق‌بشری در بحرین را ببینند و جلوی آن را بگیرند، آمریکا در موصل جز حمایت از جنایتکاران کاری نمی‌کند.

رمضانی‌پور روز آمار و سرشماری را یادآور شد و هفته پیوند اولیا و مربیان که دو بال تعلیم و تربیت هستند را گرامی داشت.

وی موضوع صادرات را امری دارای جنبه ترغیبی و تشویقی دانست و افزود: زمینه صادرات باید فراهم شود نه اینکه کالایی را صادر کنیم به‌جای آن کالای کم‌ارزش و بی‌ارزش وارد کنیم.

امام جمعه رفسنجان تصریح کرد: آب کشاورزی موضوع بسیار مهمی است که همه مردم شهرستان از خطرات پیش رو باید مطلع شوند، ما باید بدانیم چه میزان حق برداشت داشتیم و آیا برای نسل‌های بعدی هم فکری کردیم، لذا باید با کارشناسان امر همراهی و همکاری کرد.

وی با اشاره به اینکه وزیر بهداشت به ائمه جمعه سراسر کشور اهانت کرده و گاهی حرف‌های بیجا و بی‌ربط می‌زند، بیان کرد: اما یادش رفته همکاری‌های مجدانه نماز

جمعه در سراسر کشور در مورد طرح تحول نظام سلامت که در موفقیتشان اثرگذار بود.
رمضانی‌پور متذکر شد: ما این تریبون را در اختیار دانشگاه‌ علوم‌پزشکی و کارکنان آنها قرار دادیم چرا وزیر باید به خودش اجازه دهد در حریم دیگران وارد شود.

وی ادامه داد: بهتر است به حقوق‌های کلانی که  شما برای اطبا درست کردید جوابگو باشید آن را که نایب رئیس مجلس رسما اعلام کرد که حقوق‌های بالای ۱۹۰ میلیون‌تومان را برخی اطبا دریافت می‌کنند، به هرحال امیدواریم عذرخواهی شود.

فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.