امام جمعه رفسنجان:کشور دچار مشکل اقتصادی و معیشتی است/ برپایی کنسرت برای مردم نان و شغل نمی‌شود

امام جمعه رفسنجان گفت: ما در کشور مشکل اقتصادی و معیشتی داریم، کنسرت موسیقی برای مردم نان و شغل نمی‌شود.

 به گزارش « سازش خبر » حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور صبح امروز در جلسه شورای فرهنگ‌ عمومی این شهرستان اظهار داشت: پیامبر(ص) می‌فرمایند، «خداوند چهار چیز را در چهار چیز دیگر مخفی کرده است، خشنودی‌اش را در طاعت و بندگی، خشم و غضب را در گناه و معصیت، اجابت دعا را در خواندن و ولی را در میان مردم».

وی بیان داشت: هیچ‌گاه بنده‌ای را تحقیر نکنید چه بسا این شخص ولی خدا باشد و این اهمیت زیادی دارد در جامعه که بندگان خداوند به این مهم رهنمون شوند و احترام متقابل در جامعه وجود داشته باشد.

امام جمعه رفسنجان تصریح کرد: مردم و به‌ویژه جوانان بدانند که دشمن ما سرسخت است و دست‌بردار نیست از طرفی جوان خوب در کشور ما کم نیست و اگر به این جوانان خودباوری دهیم، برای کشور سازندگی به‌ وجود می‌آورند.

وی افزود: بهترین معروف این است که به نخبگان بیشتر بپردازیم و زمان بیشتری برای نوجوانان و جوانان بگذاریم، دشمن همین جوانان را هدف قرار داده تا فاسد و از نماز و روزه دور شوند.

رمضانی‌پور خاطرنشان کرد: اگر جوانان را بها دهیم، درصد قابل ملاحظه‌ای اهل طاعت و بندگی و دوری از معصیت می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه خداوند بهشت را برای بهشتیان نزدیک قرار داده و جهنم را برای جهنمیان نزدیک گذاشته است، افزود: ما می‌توانیم کاری کنیم که جوانان را به سمت خوبی‌ها بکشانیم و فرهنگ و معنویت و مسائل مذهبی شهر را بالا ببریم که اگر همه ما همت کنیم، شدنی است.

رمضانی‌پور از استعفای وزیر ارشاد یاد کرد و افزود: زمانی که وزارت ارشاد هدفش ترویج کنسرت موسیقی باشد در کشور آن همه هیاهو ایجاد می‌شود، ما در کشور مشکلات اقتصادی داریم، مشکلات معیشتی داریم و دغدغه‌مان باید در این مسائل باشد نه اینکه زمان مسؤولان فرهنگی کشور را صرف این کارها کنیم، مگر کنسرت نان و شغل مردم می‌شود که روی آن وقت بگذاریم.

وی خاطرنشان کرد: اگر جنتی درست عمل کرده بود، نباید می‌نوشت بیشترین فشارها روی وزارت فرهنگ و ارشاد است، چرا وزیر قبلی این کار را نکرد.

رمضانی‌پور ادامه داد: ما چرا باید وقت خود را صرف کار باطل کنیم، بعد قانون را مطرح می‌کنند در حالی‌که قانون آن نیست که مردم را به فساد و فحشا و بی‌بندوباری بکشاند.

وی بیان کرد: قانون می‌گوید، مردم به گناه و معصیت وادار نشوند که در این زمینه وادار می‌شوند، زمانی که طرف در مجلس کنسرت حاضر می‌شود از خدا غافل می‌شود و این معصیت است که اگر همان لحظه خدا جان آنها را بگیرد، بی‌دین از دنیا رفته‌اند.

امام جمعه رفسنجان ابراز داشت: شورای فرهنگ عمومی می‌تواند این قضیه را برای همیشه ببندد و از اعضا می‌خواهیم در این زمینه تصمیم‌گیری جدی شود.

وی گفت: اعتراضات شدیدی نسبت به جریان کنسرت موسیقی می‌شود که روزانه مراجعه می‌کنند و خواستار حذف آن از جامعه هستند و من به شدت مخالفم و تحت هر شرایطی با موسیقی اعم از زنده یا غیر زنده مخالف هستم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.