فرماندار رفسنجان:۱۳۶۲۰ خانوار رفسنجان اینترنتی سرشماری شدند

فرماندار رفسنجان گفت: تا امروز ۱۳ هزار و ۶۲۲ خانوار در شهرستان رفسنجان به صورت اینترنتی سرشماری شدند.

 به گزارش« سازش خبر » حمید ملانوری صبح امروز در جمع مأموران و کارشناسان سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۹۵ در فرمانداری با تسلیت ایام محرم اظهار داشت: سرشماری نفوس و مسکن از سوم مهرماه جاری به صورت اینترنتی در کشور آغاز شد.

وی بیان داشت: از آغاز سرشماری اینترنتی تا امروز ۱۳ هزار و ۶۲۲ خانوار در شهرستان رفسنجان به صورت اینترنتی سرشماری شدند که جمعیت ۴۶ هزار و ۶۸۵ نفری را تشکیل می‌دهند.

فرماندار رفسنجان عنوان کرد: این تعداد جمعیت ۱۵٫۵ درصد جمعیتی هستند که باید سرشماری می‌شدند و به صورت اینترنتی سرشماری شدند.

وی در ادامه با اشاره به تمدید مهلت سرشماری اینترنتی تا ۲۷ مهرماه جاری افزود: امیدواریم تا مهلت تمدیدشده خانوارهای بیشتری اقدام به سرشماری اینترنتی کنند.

ملانوری با اشاره به اینکه آمار و اطلاعات پایه و اساس برنامه‌ریزی در کشور است، تصریح کرد: برنامه‌ریزی هم پایه و اساس مدیریت است و اگر قرار است، برنامه‌ریزی خوبی انجام شود، باید آمار و اطلاعات دقیق باشد.

وی گفت: یکی از بزرگترین منابع و پایه‌های آماری سرشماری نفوس و مسکن است و در دوره‌هایی که سرشماری می‌شود تا دوره بعد هر اقدامی که قرار است، انجام شود، براساس همین سرشماری صورت می‌گیرد.

ملانوری امانتداری در اطلاعات و صداقت در جریان سرشماری و جدیت در این امر را لازمه کار دانست و بر داشتن خوشرویی و خوش‌خلقی و سعه‌صدر در برخورد با مردم تأکید کرد.

وی رفسنجان را دارای رتبه یک در زمینه دقت و داشتن کمترین اشتباهات در دوره قبل در استان کرمان دانست و ابراز داشت: در این دوره نیز دقت شود جایگاه خود را ارتقا دهیم.

امضای تفاهمنامه سرمایه‌گذاری با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال

وی در ادامه جلسه با اشاره به اهمیت برنامه‌های اقتصادی شهرستان و پرداختن به این امور از ستاد مثلث توسعه اقتصادی شهرستان و جلسات آن یاد کرد.

فرماندار رفسنجان ادامه داد: در این جلسه باتوجه به اهمیت موضوع تفاهمنامه سرمایه‌گذاری با حسین درویشی برای طرح مرکز خرید امضا می‌شود.

ملانوری عنوان کرد: این طرح در انتهای بلوار مطهری با اعتبار ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و اشتغالزایی ۱۵ نفر در فاز اول ایجاد شده و قرار است در کنار آن در فازهای بعدی طرح‌هایی از جمله بازارچه ایجاد شود که اشتغالزایی هم در پی دارد.

فرماندار رفسنجان متذکر شد: طرح مذکور چهارشنبه هفته جاری بهره‌برداری می‌شود.

فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.