جانباز محله صادقیون رفسنجان منزلش در اختیار موکب زیارت عاشورا قرار داد.

چه خوب است که گزارش خود را با روایاتی در باب ثواب هزینه کردن در راه عزاداری سیدالشهدا علیه السلام زینت بدهیم.

به گزارش «سازش خبر » به نقل از پایگاه مذهبی دارالصادقیون جانباز دفاع مقدسی در محله صادقیون روستای حسن آباد صادق الائمه علیه السلام نوق برای رضای خداوند و خشنودی دل حضرت زهرا (س) تمام تلاش و کوشش خود را به کار گرفته تا خیمه عزای حضرت سیدالشهدا علیه السلام بر پانماید.
چه خوب است که گزارش خود را با روایاتی در باب ثواب هزینه کردن در راه عزاداری سیدالشهدا علیه السلام زینت بدهیم.
ابن عباس نقل می کند: جبرئیل امین از جانب پروردگار جلیل هبوط کرد و گفت: ای محمّد، خدای علیّ اَعلی به تو سلام می رساند و تو را به درود و اِکرام مخصوص می گرداند و به تو می فرماید: به عزّت و جلالم سوگند، برای فاطمه شیعیان پاک و پاک شده ای خلق می کنم، این شیعیان اموالشان را در راه عزای حسین انفاق می کنند و در راه زیارت حسین جان می دهند و عزای وی را در مجالسشان به پا می کنند، خالصانه بر وی اشک می ریزند، خوابشان را کم می کنند و از این شیوه باز نمی گردند … آگاه باشید، هرکس در راه عزا و زیارت حسین بن علی علیه السلام به مقدار درهمی انفاق نماید، ملائکه در آنچه انفاق نموده است تا روز قیامت با او داد و ستد می کنند و به ازای هر درهم هفتاد حسنۀ به وی می دهند و خداوند برای او قصری در بهشت بنا خواهد کرد.
وظیفه هر مؤمن منتظری است که بخشی از دارایی خود را برای امام زمانش(ع) هدیه کند و هر سال نسبت به این عمل مداومت نماید. در این عمل شریف، غنی و فقیر و مرد و زن یکسانند؛ جز این که ثروتمند به مقدار تواناییش تکلیف دارد و فقیر به مقدار استطاعت خود. چنان که خداوند متعال فرموده است:لایکلّف الله نفساً إلّا ما آتیها.سوره طلاق (۶۵)، آیه ۷٫خداوند هیچ کس را جز به آنچه توانایی داده تکلیف نمی کند.
در روایات، اهل بیت(ع) صرف مال در راه امام زمان(ع) از مستحبات مؤکدی است که از آن به عنوان «فریضه» تعبیر شده است. برای نمونه از حضرت امام صادق(ع) نقل شده است که فرمودند:
هیچ چیز نزد خدا محبوب تر از اختصاص دادن درهم ها برای امام(ع) نیست. و به درستی که خداوند [یک] درهم را برای او [اهداکننده] در بهشت، مانند کوه احد می گرداند.
درباره فضیلت این امر، روایت شده که یک درهم خرج کردن در راه حج، از یک میلیون درهم در غیر آن بالاتر است و یک درهم که به امام(ع) برسد، مانند خرج کردن یک میلیون درهم در [راه] حج است.کلینی، فروع کافی، ج۴، ص۲۶۰، ح۳۱
ائمه اطهار(ع) حکمت انجام این صله مبارک را تزکیه شخص پرداخت کننده و تعالی بیان کرده اند و چنان چه شخصی گمان کند که امام(ع) به آنچه او می پردازد، نیاز دارد، به حیطه کفر وارد شده زیرا مردم نیازمند پذیرش صله خویش از جانب امام(ع) هستند و نه بالعکس.سوره رعد (۱۳)، آیه ۲۱
نقل شده که امام صادق(ع) خطاب به شیعیان فرمودند:صله آل محمد(ص) را از اموالتان وام گذارید. هر کس غنی است، به مقدار مکنتش و هر کس فقیر است به مقدار فقرش. پس هر که می خواهد خداوند مهم ترین خواسته اش را برآورد، باید که آل محمد(ص) و شیعیانشان را به وسیله آنچه از همه بیشتر به آن نیاز دارد، صله نماید.کلینی، فروع کافی، ج۴، ص۲۶۰، ح۳۱
با توجه به اینکه همواره در طول تاریخ رسم شیعیان بر این بوده که بخشی از اموال خود را یا به معصومین(ع) تقدیم نموده یا در مسیر مورد نظر ایشان صرف می کرده اند و این اموال غیر از خمس و حقوق واجبی است که بر عهده آن ها بوده است. اکنون که ما در دوره غیبت کبری به سر می بریم هم چنان بسیارند شیعیان و عاشقانی که بخشی از اموال خود را در راه ترویج وتبلیغ دین و هرآنچه به ولی زمان حضرت مهدی(ع) مربوط می شود؛ چه در قالب جلسات و حلقه های وصل و چه انتشارات و امثال آن هزینه می کنند. آنچه در این گزارش ارائه میشود تطبیقی درباره ثواب هزینه کردن در راه عزاداری سیدالشهدا (ع)می باشد.
زندگی جانبازی که برای رضای خدا و خشنودی دل حضرت زهرا (س) تمام تلاش و کوشش خود رابه کار گرفته تا خیمه عزای حضرت سیدشهدا علیه السلام در منزلشان برپا نماید. برادر جانباز حاج علی طاهری که خود ذاکرین اهل بیت علیهم السلام میباشد اندیشه احیای مراسم اهل بیت علیهم السلام موی سیاهش را به سفیدی تبدیل شده است. کسی که حاضر نشد حتی از مراسمش فیلمی گرفته شود به زحمت و با اسرار زیاد از مراسمشان گزارشی تهیه گردید. او در گفتگو با خبرنگار ما وقتی که از او سوال شد که انگیزه اش از این عمل خدا پسندانه چیست؟ با چشمانی اشکبار گفتند فقط برای خشنودی دل حضرت زهرا (س) اینکار را میکنم . زندگی من قابل عزاداران امام حسین علیه السلام را ندارند.
به گزارش پایگاه مذهبی دارالصادقیون آقای حاج علی طاهری موسس هیئت منتظران مهدی (عج) حسن آباد صادق الائمه علیه السلام نوق رفسنجان در محوطه منزلشان خیمه ای را احیا نموده که هر روز صبح ساعت ۶ صبح نوای زیارت عاشورا در آن طنین انداز میشود. حاج علی طاهری چندین سال متوالی می باشد که در دهه اول محرم منزلشان موکب زیارت عاشورا گردیده است . در ۴ سال اول این مراسمدر داخل منزلشان برگزار میگردید.ولی به علت استقبال زیاد ازسال گذشته در محوطه منزلشان خیمه ای برپا گردید که در این خیمه عزاداران بعد از قرائت زیارت عاشوارا و ذکر توسل میهمان سفره نذری میگردند.

darolsadeghiyon-17-7-1395-4   darolsadeghiyon-17-7-1395-14 darolsadeghiyon-17-7-1395-19 darolsadeghiyon-17-7-1395دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.