حمید ملانوری :سیستم مدیریت یکپارچه ای برای بازارپسته استان باید تعیین نمود

حمید ملانوری :سیستم مدیریت یکپارچه ای برای بازارپسته استان باید تعیین نمود

 به گزارش « سازش خبر »حمید ملانوری معاون استاندار و فرماندار رفسنجان درجلسه ستاد پسته استان که با حضور تشکل های اقتصادی در سالن پیامبراعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد، با اشاره به دلایل کاهش پسته در شهرستان رفسنجان به عنوان قطب تولید پسته استان اشاره کرد و گفت: مشکلات کم آبی در سال های اخیر بازار پسته را دچار بحران جدی نموده است.
حمید ملانوری با اشاره به تعرفه های گمرکی و مشکلات مالیاتی که کشاورزان و پسته داران با آن روبرو هستند، افزود: باید با دلال بازی و واسطه گری در خرید و فروش پسته از خرده مالکان مبارزه کرد ، تا قیمت پسته دچار نوسان نشود.
فرماندار رفسنجان با اشاره به مشکلاتی از قبیل بحران کم آبی ، بحث آفت ها و … بیان داشت: تولید ۳۰هزارتن پسته از۸۸هزارهکتارباغ پسته محصول امسال شهرستان رفسنجان بوده است.
ملانوری بیان داشت: کاهش تولید پسته ایران و تولید بالای پسته امریکا ازدلایل عمده کاهش قیمت پسته در ایران شده است .
وی تاکید کرد: شرکت تعاونی پسته که ازبزرگترین تعاونی های کشوراست به دلیل مشکل نقدینگی وعدم توان ورودبه بازارهای خارجی امکان خرید پسته راندارد
فرمانداررفسنجان درجمع تجاروتولیدکنندگان پسته استان گفت: ورودبدون هماهنگی تجارخارجی باواحدهای بزرگ تجاری بویژه شرکت تعاونی تولیدکنندگان پسته باعث ان شده که به بازار پسته خدشه وارد شود .
وی ادامه داد: مباحث مالیاتی نیز یکی دیگر از عوامل کاهش قیمت پسته شده است .
فرماندار رفسنجان در ادامه بیان داشت: امروزه تجاروشرکت تعاونی تولیدکنندگان پسته رفسنجان به دلیل عدم توان تامین نقدینگی با بحران و مشکل روبرو می باشند .



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.