عمل آنژیوپلاستی عروق مغزی در رفسنجان انجام شد

متخصص مغز و اعصاب از انجام عمل آنژیوپلاستی عروق مغزی در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان خبر داد.

به گزارش « سازش خبر » امیر مقدم احمدی اظهار کرد: آنژیوگرافی تشخصیص برای عروق مغزی تنگ و همچنین برخی خونریزی های مغزی قبلاً انجام می شد ولی این اولین موردی بود که استنت گذاری(آنژیوپلاستی) عروق داخل مغزی انجام شد.
وی افزود: بیمار فردی ۸۵ ساله بود که سابقه دیابت و پرفشاری خون و بالا بودن چربیهای خون و سکته مغزی کوچک را داشت و با سکته مغزی جدیدی مراجعه کرده بود.
وی ادامه داد: سونوگرافی عروق مغز که انجام شد، انسداد کامل رگ کاروتید در سمت راست و تنگی ۷۰ درصد به بالا در سمت چپ تایید شد که این تنگی اگر به انسداد کامل منجر می شد بدلیل اینکه خونرسانی کامل مغز را همین رگ انجام می داد متوقف می شد، ممکن بود منجر به سکته مغزی بزرگ تر و مرگ بیمار شود که با استنت گذاری و باز شدن رگ بیمار، از بروز آن جلوگیری شد.
مقدم احمدی اظهار داشت: حال عمومی این بیمار مساعد است و امروز مرخص خواهد شد.
این متخصص مغز و اعصاب تصریح کرد: این عمل جراحی در شهرهای اطراف به جز موارد معدودی که توسط اساتید متخصص قلب گاها صورت می گیرد، انجام نمی شود.
مقدم احمدی با اشاره به اینکه دستگاه آنژیوگرافی و وسایل باز کردن عروق کاروتید در رفسنجان وجود داشته و اینگونه اعمال جراحی در رفسنجان انجام می شود، تصریح کرد: این موضوع سبب می شود از اعزام بیمار به شهرهای دیگر و تبعاتی که ممکن است این رفت و آمد داشته باشد جلوگیری به عمل بیاید.
وی در پایان از همکاری بیمه های درمانی شهرستان رفسنجان قدردانی کرد.

img_6218_20488-1دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.