امام جمعه رفسنجان:آمریکایی‌ها به بهانه آتش‌بس می‌خواهند بر توان تکفیری‌ها بیفزایند

امام جمعه رفسنجان با اشاره به دخالت مستقیم آمریکا در وضعیت بحرانی منطقه گفت: آمریکایی‌ها به بهانه آتش‌بس می‌خواهند بر توان تکفیری‌ها بیفزایند.

 به گزارش « سازش خبر » حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: تقوا بهترین توشه و ذخیره برای آخرت است و بیشترین نمود آن در عمل به واجبات است.

وی با اشاره به ۲۴ ذی‌الحجه و روز مباهله تصریح کرد: روز مباهله را روز خانواده نامگذاری کردند و منزلت اهل‌بیت(ع) هم در نزول سوره هل‌اتی و هم مباهله است.

رمضانی‌پور بیان داشت: خداوند همه نعمت‌ها را به ما داده و رابطه خوبی بین اعضا و جوارح ما ایجاد شده و انسان را توانمند کرده است و خداوند در سوره هل‌اتی فرموده ما راه را به شما نشان دادیم.

وی با بیان اینکه جامعه از هسته‌های کوچک خانواده تشکیل می‌شود، تصریح کرد: بنیان یک اجتماع سالم از خانواده پایه‌گذاری می‌شود.

رمضانی‌پور خاطرنشان کرد: از منظر دیگر اسلام توجه به خانواده‌های ضعیف را توصیه کرده و افراد دیگر را موظف به کمک به آنها کرده است و حق آنها را در اموال ما گذاشته است.

وی ابراز داشت: درس خواندن افراد اینگونه نیست که در یک مقطعی تمام شود، بلکه تا لحظاتی که توان در بدن هست زمان درس خواندن و بهره‌جستن است.

امام ‌جمعه رفسنجان با اشاره به اینکه پیامبر(ص) فرمودند« بنده‌ای که شب سیر بخوابد و برادرش گرسنه باشد اینچنین بنده‌ای ایمان به من نیاورده است»، عنوان کرد: توجه به جامعه و خانواده‌های ضعیف از واجبات محسوب می‌شود.

رمضانی‌پور مهمترین مسؤولیت زن را آرامش‌بخشی به خانواده‌ها دانست و افزود: نباید شغل بیرون از منزل مانع از انجام مسؤولیت‌های مهم زن شود.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به فصل برداشت پسته بر مراقبت از پسته‌ها تأکید کرد و گفت: برداشت پسته با سختی صورت می‌گیرد و باید این محصول در امنیت برداشت شود و نکات ایمنی برای انبارها رعایت شود.

رمضانی‌پور بیان داشت: امام‌علی(ع) فرمودند« خودت را در معرض گناه قرار نده و در مسیر طاعت و بندگی تلاش کن تا ذخیره‌ات گردد».

امام جمعه رفسنجان با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: معلمان همراه با مساعدت خانواده‌ها فرزندان را به آموزش و تربیت دعوت و رهنمون می‌کنند، محیط آموزش و تربیت باید مناسب باشد و این مهم را معلمان و مدیران باید فراهم کنند.

وی ادامه داد: دانش‌آموزان در تقویت حس اعتماد به‌ نفس کوشا باشند و در اولین برخورد با معلمان جدید و در دوست‌یابی دقت کند، همه افراد صلاحیت دوست‌شدن را ندارند.

رمضانی‌پور گفت: مشارکت والدین در تعلیم و تربیت و اینکه خانه و مدرسه مکمل یکدیگرند نقش خود را ادا کنند.

وی از هفته دفاع مقدس یاد کرد و آن را یادآور عزت ملت ایران اسلامی دانست و افزود: رهبر انقلاب فرمودند« این نورافکن‌های فروزان اکنون فضای زندگی را با معنویت خود روشن ساختند» که تلقی ایشان نسبت به شهدا و خانواده‌هایشان است.

رمضانی‌پور افزود: سپاه و ارتش و نیروی انتظامی سرمایه‌های اصیل انقلاب‌ اسلامی به ‌شمار می‌آیند و باید هر چه بیشتر بر توان دفاعی کشور بیفزاییم و به‌ رغم صحبت برخی افراد ساده‌لوح باید این مهم صورت گیرد.

امام جمعه رفسنجان ابراز داشت: در مورد اینکه برخی کشورها توان دفاعی خود را کنار گذاشتند و به پیشرفت رسیدند، رهبر انقلاب این حرف را نادرست دانستند به‌ ویژه با گرگ‌های درنده‌ای که در دنیا وجود دارد هیچ عاقلی این کار را نمی‌کند.

وی یکی از رسالت‌های ائمه جمعه کشور ارتقای بینش افراد و روشنگری افکار ناب امام و رهبر نظام دانست و گفت: برخی مسؤولان دولتی بر اینکه ائمه جمعه از ورود به مسائل مهم کشور اجتناب کنند، تأکید دارند، این همان معنی سکولاریسم است که می‌خواهند روحانیت و افراد معنوی بانفوذ را منوط به مسجد و دعا و … معطوف کنند که این فکر، فکر سلاطین گذشته است.

وی اظهار کرد: مملکت متعلق به اسلام و امام‌زمان(عج) است نه یک گروه خاص و این زیاده‌خواهی بی‌معناست که روحانیت و ائمه جمعه دخالت نکنند.

وی اذعان کرد: هنوز برخی نسبت به هویت نماز جمعه درک پیدا نکرده‌اند، نماز جمعه منبر نظام‌اسلامی و قرارگاه سیاسی است.

رمضانی‌پور از همایش رفسنجان، تدبیر، تلاش و توسعه طی شش روز یاد کرد و افزود: از جمله کارهای خوبی که در این همایش صورت گرفت ثبت ملی پسته به نام رفسنجان است و نمایشگاه توانمندی‌هایی که که خیلی عالی بود و تولیدات رفسنجان به نمایش گذاشته شده بود.

وی با بیان اینکه برخی بانک‌ها در ارائه تسهیلات سخت‌گیری می‌کنند، خاطرنشان کرد: هر بانکی که در ارائه تسهیلات سخت‌گیری کند نامش برده می‌شود و از مردم می‌خواهیم حساب‌هایشان را از آن بانک خارج کنند و به بانکی ببرند که رفتار و تعامل خوبی با مردم داشته باشد.

خطیب جمعه رفسنجان در ادامه با اشاره به پانل‌های تخصصی در همایش توضیح داد: کارهای خوبی ارائه شد و کمیسیون‌ها گزارش‌های خوبی ارائه دادند، ما شاهد برجستگی همایش بودیم و برکاتی خواهد داشت.

رمضانی‌پور ابراز داشت: حمایت از افرادی که هنوز در برابر فتنه موضع خود را روشن نکردند نباید صورت گیرد و اسم مظلوم روی آن گذاشت، بلکه این افراد باید در حاشیه قرار گیرند.

وی به سیاست‌های ظالمانه آمریکا در سوریه اشاره کرد و افزود: آمریکایی‌ها به بهانه آتش‌بس می‌خواهند بر توان تکفیری‌ها بیفزایند.

رمضانی‌پور تصریح کرد: بازنشسته‌ها چشم و چراغ جامعه هستند و باید تکریم شوند.

وی روز آتش‌نشانی را گرامی داشت و از طرح آموزشی علوم حوزوی یاد کرد که حتی شاغلان و بازنشستگان می‌توانند در آن شرکت کنند و هادیان خوبی برای جامعه و محیط شوند.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.