امام جمعه رفسنجان:عدم نیاز به تسلیحات نظامی و قدرت دفاعی نظر ابلهانه‌ای است

امام جمعه رفسنجان گفت: بعضی نظرهای ابلهانه‌ای می‌دهند که ما به دفاع و تسلیحات نظامی نیاز نداریم و باید به اقتصاد بپردازیم، اما باید آمادگی دفاع در برابر هر تهدیدی به‌ویژه در فضای مجازی داشته باشیم.

 به گزارش « سازش خبر » حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور صبح امروز در مراسم رژه نیروهای مسلح در محل بلوار طالقانی این شهر با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: جنگ هشت‌ساله ایران و عراق جنگ نیابتی بود که که بر ملت ایران تحمیل شد.

وی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم تصریح کرد: باید همواره آمادگی داشته باشیم حتی اگر تهدیدی از سوی دشمنان نباشد لازم است آمادگی خود را افزایش دهیم.

امام جمعه رفسنجان بیان داشت: استکبار تلاش همه‌جانبه برای نابودی اسلام دارد و دنبال این هستند که چه کنند و این درخت انقلاب اسلامی و ماندگاری آن را برهم زنند.

وی افزود: دشمنان از ماندگاری انقلاب‌ اسلامی سخت ناراحت هستند و از هیچ دشمنی با ما کوتاهی نمی‌کنند، تهدیدها و تحریم‌های ظالمانه‌ای بر ملت ایران روا می‌دارند اما پیروزی در سایه ایمان و اتحاد همه‌جانبه از آن ملت ایران است.

رمضانی‌پور با اشاره به لزوم آمادگی روزبه روز دفاعی در کشور اظهار کرد: با وجود اینکه بعضی نظرهای ابلهانه‌ای می‌دهند که ما به دفاع و تسلیحات نظامی نیاز نداریم و باید به اقتصاد بپردازیم، اما باید آمادگی دفاع در برابر هر تهدیدی داشته باشیم به‌ویژه در فضای مجازی نیروهای تربیت‌شده خود را داشته باشیم.

وی ابراز داشت: سپاه در زمینه سایبری معجزه می‌کند و دشمن را در برابر کارهایی که علیه ملت و دستگاه‌های نظامی و امنیتی انجام داده است، گیج کرده است.

امام جمعه رفسنجان ادامه داد: در هر زمان و هر مکان باید نیروی تربیت‌شده خاصی داشته باشیم، ناآگاهی در برخی موارد خیانت به نظام تلقی می‌شود.

وی بر تبعیت از ولایت تأکید کرد و افزود: ما به دشمنان قسم‌خورده نظام و انقلاب اعلام می‌کنیم بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری دوران بزن و در رو تمام شده است، فکر نکنند ما مانند سال‌های ۳۲ تا ۴۱ هستیم که انگلیس و آمریکا هر جنایتی بخواهند انجام دهند و بروند، حتی اگر فکر تجاوز داشته باشند با آن فکر پلید مقابله می‌کنیم.

این مسؤول با اشاره به اینکه به تناسب سیاست، عزت، مصلحت و حکمت در محیط بین‌المللی و راهبرد وحدت، عدالت و مقاومت در شرایط منطقه‌ای شایسته است بیش از گذشته چه در حوزه گفتمان و چه اقدام و عمل، اصول رعایت شود، افزود: امنیت سرمایه‌گذاری خارجی باید بررسی شود و مشارکت همه‌جانبه مردم را باید در نظر بگیریم.

وی به رقابت سالم توصیه کرد و گفت: این مهم به‌ویژه مورد توجه مدیران و برنامه‌ریزان اجرایی و نظارتی قرار گیرد.

امام جمعه رفسنجان با بیان اینکه خدمات نباید فراموش شود و از قلم انداختن خدمات امری منفور و غیرمنطقی است، خاطرنشان کرد: سیاه‌نمایی از گذشته و سفیدنمایی هم نفرت ایجاد می‌کند و امید کاذب امری زشت و ناپسند است که سبب بی‌اعتمادی می‌شود.

وی ابراز داشت: در برابر دشمن باید یک صف واحد باشیم و خطوط قرمز را رعایت کنیم و در داخل به دنبال توان داخلی و به‌ظهور رساندن ظرفیت‌های موجود باشیم.

رمضانی‌پور ولایتمداری و ولایت‌پذیری و ارج‌نهادن به ارزش‌های نظام را یادآور شد و گفت: بصیرت‌افزایی و دشمن‌شناسی مبتنی بر رصد دقیق و قانون‌گرایی هم امری ضروری است.

فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.