فرماندار رفسنجان : تا پایان امسال۱۰۰۰ میلیارد تومان طرح‌ اقتصاد مقاومتی در رفسنجان بهره‌برداری می‌شود

فرماندار رفسنجان گفت: رفسنجان پیشتاز در مثلث توسعه اقتصادی است و تا پایان امسال بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان طرح‌ اقتصاد مقاومتی در رفسنجان بهره‌برداری می‌شود.

 به گزارش « سازش خبر » صبح امروز با حضور مدیران کشوری، استان کرمان و شهرستان رفسنجان اختتامیه همایش رفسنجان تدبیر، تلاش و توسعه در تالار خیام دانشگاه ولیعصر (عج) آغاز شد.

حمید ملانوری در این مراسم با تبریک عید ولایت اظهار داشت: این همایش به همت همه دلسوزان و کسانی که نیت خدمت به شهرستان رفسنجان را داشتند از ۲۴ تا ۲۹ شهریورماه جاری برگزار شد.

فرماندار رفسنجان بیان داشت: همایش ترکیبی از برنامه‌های فرهنگی هنری نمایشگاهی و کارگاه‌های تخصصی بود و دنبال معرفی وضعیت فعلی این شهرستان بودیم.

وی با اشاره به نام‌آور بودن این شهرستان در حوزه پسته تصریح کرد: اما بحران آب سبب کاهش تولید محصول شده و کشاورزی را به چالش کشیده است.

ملانوری از ارتباط کم دانشگاه با کشاورزی یاد کرد و افزود: ظرفیت نخبگان باید به کارگرفته شود و روحیه مطالبه‌گری در تمام زمینه‌ها بالا رود.

وی گفت: راه‌حلی برای رفع چالش‌های این شهرستان احصا نمی‌شود، مگر با گردهم آمدن تمام رفسنجانی‌هایی که تأثیرگذار هستند تا توانایی خود را برای توسعه و پیشرفت شهرستان به‌کار گیرند.

فرماندار رفسنجان از ثبت ملی پسته به نام رفسنجان در قالب این همایش یاد کرد و حضور شرکت‌کنندگان در جشنواره بازی‌های بومی محلی زمینه را برای ایجاد نشاط اجتماعی ایجاد کرد و همچنین در نمایشگاهی که از توانمندی‌های رفسنجان برپا شده بود همه شرکت‌کنندگانی که از سراسر کشور حضور داشتند با توانمندی‌های شهرستان آشنا شدند.

وی خاطرنشان کرد: شرکت باغ‌ورز که مغفول مانده بود و دچار مشکل شده در این همایش شناخته و سبب شد تفاهمنامه‌ای با دانشگاه آزاد برای راه‌اندازی خط تولید آن امضا شود.

ملانوری بر استفاده از روش‌های علمی برای مدیریت منابع آب تأکید کرد و حمایت از طرح‌های دانش‌آموزان را متذکر شد.

فرماندار رفسنجان به برنامه گشت و گذار در شهرستان، شو اسب و جشن ثبت ملی و رونمایی از تمبر ثبت ملی پسته در قالب این همایش شش روزه اشاره کرد.

وی ادامه داد: همایش تخصصی روز گذشته در قالب دو پانل فرهنگ، آموزش و سلامت و صنعت، اقتصاد و کشاورزی و توسعه عمران شهری و روستایی در دانشگاه آزاد و سینما آزادی سرچشمه ادامه یافت.

ملانوری عنوان کرد: کمیسیون‌های ۹ گانه همایش که راهکارهای توسعه و رشد شهرستان را رصد کردند در این همایش بحث و بررسی کردند و نتیجه این مباحث در بیانیه‌ای صادر می‌شود.

ملانوری رفسنجان را از شهرستان‌های پیشتاز در مثلث توسعه اقتصادی استان کرمان دانست و عنوان کرد: ۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تفاهمنامه در این ستاد طی دو سال اخیر امضا شد و بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اجرایی و تا پایان امسال بیش از یک هزار میلیارد تومان آن بهره‌برداری می‌شود.

وی رفسنجان را منطقه شش اقتصادی استان کرمان و شرکت مس را معین این منطقه عنوان کردند و تأکید کرد: خوشحال هستیم که طی این سال‌ها بیشترین همکاری بین مجموعه مس و شهرستان رفسنجان به وجود آمده است.

فرماندار رفسنجان در پایان از همه دستگاه‌ها و ارگان‌ها برای برگزاری همایش قدردانی کرد.

فارس


2 دیدگاه برای “فرماندار رفسنجان : تا پایان امسال۱۰۰۰ میلیارد تومان طرح‌ اقتصاد مقاومتی در رفسنجان بهره‌برداری می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.