رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان: تمام ایرانیان تا پایان سال صاحب پرونده الکترونیک سلامت می شوند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با بیان اینکه سامانه یکپارجه بهداشت در حال طراحی است، گفت: تمام ایرانیان تا پایان سال صاحب پرونده الکترونیک سلامت می شوند.

به گزارش  « سازش خبر » دکتر علی اسماعیلی ندیمی در پانل تخصصی همایش «رفسنجان، تدبیر، تلاش و توسعه» با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت اظهار کرد: مردم تا قبل از اجرای طرح تحول، ۳۸ درصد هزینه های بستری را می پرداختند اما اکنون این پرداخت در بیمه روستایی به ۳ درصد و در بیمه شهری به ۶ درصد رسیده است.
وی افزود: در اجرای طرح تحول سلامت، تمام مراکز بهداشتی شهری و روستایی که نیاز به ترمیم و بازسازی داشتند نوسازی و بازسازی شدند.
وی تصریح کرد: در طول ۱۶ ماه از اجرای طرح تحول در حوزه بهداشت، نزدیک به ۲۸۰۰ مرکز بهداشتی ساخته شد در حالی که در طول ۳۶ سال قبل از آن ۴۲۰۰ واحد بهداشتی درمانی ساخته شده بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با بیان اینکه بیماریهای قلبی و عروقی علت نخست مرگ و میر در کشور است و ۷۰ درصد از علل مرگ و میر را شامل می شود، گفت: زیرساختهای بهداشت در حال آمده شدن برای برخورد با عوامل خطرساز و بیماریهای قلبی و عروقی است.
اسماعیلی ندیمی با بیان اینکه سامانه یکپارجه بهداشت در حال طراحی است، گفت: تمام ایرانیان تا پایان سال صاحب پرونده الکترونیک سلامت می شوند.
وی با اشاره به ساخت و سازهای در حال انجام در دانشگاه، بیان کرد: در سه سال گذشته، ۱۵ هزار مترمربع فضا را اضافه کردیم و ۵۴ هزار مترمریع نیز ساخت و ساز در حال انجام است از جمله اورژانس ۲ هزار متری در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع)، کلینیک ۳ هزارمتری در پردیس دانشگاه، بخشهای سرپایی و درمان سرطان در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) در حال ساخت است.
این مسئول با اشاره به اینکه تجهیزات پزشکی سرمایه ای به طور قابل توجهی ترمیم شد به طوری که زیرساختهای تجهیزاتی همه بیمارستانها تأمین است، خاطرنشان کرد: در اجرای هتلینگ، بیمارستانهای دولتی در حال ترمیم و بهسازی هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان تصریح کرد: تقریباً از سالهای پس از انقلاب دکتر روحانی و دولت تدبیر و امید نخستین دولتی است که سلامت را اولویت خود قرار داده است که این موضوع ستودنی است.
اسماعیلی ندیمی با بیان اینکه متخصصین زیربدست شهرستان در مرزهای علم حرکت می کنند، تصریح کرد: بیش از ۹۵ درصد گواهینامه بهداشتی صادرات پسته توسط آزمایشگاه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان صادر می شود.
وی با تأکید بر اینکه رفسنجان یکی از شهرستانهای خوب از نظر شاخص های بهداشتی است، ابراز داشت: پایگاهای اورژانس پیش بیمارستانی شهرستانهای رفسنجان و انار تکمیل است و ناوگان اورژانسی ما امسال تکمیل خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان افزود: بیمارستان نیک نفس در سال ۴۶ و بیمارستان مرادی در سال ۳۶ ساخته شده است بنابراین باید فضاها و تجهیزات را بروز کنیم.
اسماعیلی ندیمی با اشاره به استفاده بی رویه از سموم، عنوان کرد: باید درباره سرطانهایی که در منطقه ما شیوع بیشتری دارند تحقیق و بررسی شود.
وی درباره اهداف بلندمدت نیز گفت: باید شبکه ارائه کننده خدمت را بروز کنیم چرا که اصلی ترین راه حل مشکلات مردم از طریق پزشک خانواده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان تصریح کرد: نزدیک به ۲۰ درصد جمعیت بالغ رفسنجان دیابت دارند، ۲۰ درصد نیز به پرفشاری خون مبتلا هستند. ۴۰ درصد سیگاری هستند و ۴۰ درصد ترکیبی از افزایش چربی خون دارند.
اسماعیلی ندیمی با بیان این مطلب که یکی از رسالت های ما این است که باید محور تولید علم باشیم، اظهار داشت: دو ماموریت خاص به دانشگاههای جنوبشرق داده شده است. در راستای طرح آمایش سرزمینی که یکی مطالعات احتیاط شناسی و یکی انجام مطالعات حیوانی که پیش زمینه بسیاری از شرکتهای دانش بنیان می باشد.
وی تأکید کرد: شهرستان رفسنجان باید بیمارستان خصوصی قابلی داشته باشد و صنعت توریسم درمانی باید اتفاق بیفتد و تجهیزات پزشکی ما حتما باید نوسازی شود. ضمن اینکه بخش های درمانی خود را حداقل برای ۱۵ سال آینده در مجموعه های فعلی ترمیم کنیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان اضافه کرد: طراحی بیمارستان چشم پزشکی ۷ هزار متری را از محل موقوفه شفیع پور داریم. در کنار آن بیمارستان ۹۶ تختخوابی امام حسین در دو سال آینده به بیمارستان تخصصی زنان تبدیل خواهد شد. نیازمند بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی هستیم و نیازمند تجهیزات پزشکی فوق مدرن هستیم.


دیدگاه برای “رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان: تمام ایرانیان تا پایان سال صاحب پرونده الکترونیک سلامت می شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.