محسن صفریان رئیس دانشگاه آزاد رفسنجان خبر داد : اجرای پروژه دانش‌بنیان تولید برق در رفسنجان

رئیس دانشگاه آزاد رفسنجان با اشاره به سرمایه‌گذاری در اقتصاد دانش‌بنیان گفت: تولید نرم‌افزارهای مختلف، تولید برق و تولید کاغذ از سنگ از جمله مباحث در این حوزه است.

 به گزارش « سازش خبر » محسن صفریان صبح امروز در حاشیه اجرای پانل فرهنگ، آموزش و سلامت در همایش تخصصی رفسنجان تدبیر، تلاش و توسعه اظهار داشت: دانشگاه آزاد رفسنجان دومین مرکز آموزش عالی این شهرستان بعد از دانشگاه علوم پزشکی است که تأسیس شده است.

وی بیان داشت: دانشگاه آزاد رفسنجان سال ۶۷ با یک رشته حقوق توسط امام جمعه فقید رفسنجان تأسیس شد و درحال حاضر با سه دانشکده، ۷۲ رشته تحصیلی شامل پنج رشته دکترا، ۲۵ ارشد و ۴۰ کارشناسی دانشجو دارد.

رئیس دانشگاه آزاد رفسنجان تصریح کرد: دانشگاه آزاد رفسنجان در حال حاضر ۴ هزار و ۱۰۰ دانشجو و ۱۰ هزار و ۴۰۰ فارغ‌التحصیل و ۲۹۰ عضو هیأت علمی و مدعو دارد.

وی ادامه داد: ۳۱ هکتار فضای عمرانی دانشگاه آزاد رفسنجان است که دانشکده‌ها و سالن‌های آن در ۲۵ هکتار بنا شده است.

رئیس دانشگاه آزاد رفسنجان خاطرنشان کرد: ۲ ساختمان کتابخانه مرکزی و مسجد دانشگاه بهمن ماه بهره‌برداری می‌شود.

این مسؤول تصریح کرد: ۴۸۳ مقاله علمی توسط اعضای علمی این دانشگاه و ۵۶ طرح درون‌دانشگاهی از افتخارات دانشگاه آزاد رفسنجان است و کتابخانه دانشگاه ۴۲ هزار جلد کتاب و ۲۳ کارگاه و آزمایشگاه دارد.

صفریان با اشاره به سرمایه‌گذاری اقتصاد دانش‌بنیان در این دانشگاه ابراز داشت: تولید نرم‌افزارهای مختلف، تولید برق و تولید کاغذ از سنگ از جمله مباحث در این حوزه است.

رئیس دانشگاه آزاد رفسنجان متذکر شد: تفاهمنامه تولید ماشین باغ‌ورز فردا امضا می‌شود که نوعی تراکتور برای باغ‌های کشاورزی است.

فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.