فرماندار رفسنجان تاکید کرد :دهیاری‌های رفسنجان افراد بیسواد را شناسایی کنند

فرماندار رفسنجان گفت: تا پایان مهر ماه تمام دهیاری‌ها افراد بیسواد را شناسایی کنند و لیست آنها را تحویل آموزش و پرورش دهند.

 به گزارش « سازش خبر » حمید ملانوری  در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان در فرمانداری اظهار داشت: اهمیت سوادآموزی در کشور ما بعد از انقلاب بسیار بالا رفته است.

وی بیان داشت: امکانات ارتباطی زیادی در حال حاضر وجود دارد که نسبت به شناسایی افراد بیسواد می‌توانند کمک کنند و تا پایان مهر ماه تمام دهیاری‌ها افراد بیسواد را شناسایی کنند و لیست آنها را تحویل آموزش و پرورش دهند.

ملانوری ادامه داد: لیست معاونت بهداشتی که از طریق رابطان بهداشتی تهیه شده دریافت و به‌روز شود و به آموزش و پرورش تحویل داده شود و افرادی که زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند هم شناسایی شوند و تا پایان سال ۹۵ گزارش قابل ‌قبولی ارائه شود.

این مسؤول تصریح کرد: استقبال اتباع در قضیه سوادآموزی خیلی جدی است و سهمیه در این رابطه۹۰ نفر بوده است که همه ثبت‌نام کردند و آمار جدید سهمیه ۸۰ نفر است که ۱۰۰ نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

فرماندار رفسنجان عنوان کرد: سوادآموزی از نعمات نظام مقدس جمهوری‌اسلامی است و اقدام انقلابی در حوزه سوادآموزی ایجاد شد.

وی خاطرنشان کرد: باید فرهنگ‌سازی شود و مردم غفلت نکنند و خودشان بدانند باید از هر طریق سواد بیاموزند و امیدواریم با کمک هم بتوانیم بیسوادی را ریشه‌کن کنیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.