فرماندار رفسنجان : آغاز نصب دستگاههای تصفیه آب در رفسنجان/برداشت آب با کارت “جرعه”

فرماندار رفسنجان از آغاز نصب دستگاههای تصفیه آب در رفسنجان خبر داد.

به گزارش « سازش خبر » حمید ملانوری در حاشیه جلسه کارگروه امنیت غذایی شهرستان رفسنجان اظهار داشت:با توجه به مطرح شدن بحث وجود آرسنیک در آب رفسنجان که می تواند مشکلاتی را در زمینه سلامت مردم داشته باشد از دو سال پیش موضوع را بررسی کردیم.وی با اشاره به انتقال موضوع وجود آرسنیک در آب رفسنجان به آب و فاضلاب استان و وزارت نیرو، افزود: با پیگیری های انجام شده و دستورات وزیر محترم نیرو و بررسی های کارشناسی مقرر شد دستگاههای تصفیه آب برای تصفیه آب و حذف آرسنیک، در نقاط مختلف در شهر رفسنجان نصب شود.

وی ادامه داد: البته این دستگاهها مواد معدنی مورد نیاز بدن که در آب وجود دارد را نیز دارند و یک آب کاملا سالم و بهداشتی را در اختیار مردم قرار می گیرد.
فرماندار رفسنجان بیان داشت: این کار به تصویب وزارت نیرو رسید و برای اینکه اجرا شود قرار شد در قالب قرارداد با بخش خصوصی انجام گیرد و به مزایده گذاشته شود. شرکتهای مختلفی نیز در مزایده شرکت کردند تا در نهایت شرکت دلتا نیروی گامرون برنده این مزایده شد.

ملانوری ادامه داد: پس از انعقاد قرارداد، دستگاهها نیز طراحی شد و به تناسب نیاز در شهرستان این دستگاهها ساخته شد و اکنون ۳ دستگاه تصفیه آب به شهرستان رسیده که یکی از آنها نصب شده و آماده بهره برداری است که در حال تست های اولیه می باشد.

وی افزود: دو دستگاه دیگر نیز در چند روز آینده نصب خواهد شد و نهایتاً ۱۰ دستگاه تا پایان شهریور ماه و در ۵۰ نقطه تا پایان سال جاری نصب خواهد شد.
فرماندار رفسنجان توضیح داد: نقاط محل نصب دستگاه به گونه ای انتخاب شده اند که دسترسی مردم شهر به آنها راحت باشد و فضای پارکینگ و استفاده وجود داشته باشد.
وی اظهار کرد: با استفاده از کارت آب به نام «جرعه» می توان از این دستگاهها استفاده کرد که روی همان دستگاههای کارتخوان می باشد که می توانند کارت را شارژ کرده و آب را برداشت کنند.
ملانوری خاطرنشان کرد: قیمت این آب نیز برای هر گالن ۲۰ لیتری حدود ۶۰۰ تومان تعیین گردیده است که آبی کاملاً سالم و بهداشتی و دارای مواد مورد نیاز بدن در حد استاندارد است.


3 دیدگاه برای “فرماندار رفسنجان : آغاز نصب دستگاههای تصفیه آب در رفسنجان/برداشت آب با کارت “جرعه”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.