رئیس اداره استاندارد رفسنجان:استاندارد شامل سرسره بادی نمی‌شود

رئیس اداره استاندارد رفسنجان در پی حادثه شهربازی این شهرستان که منجر به زخمی شدن ۶ کودک شد، گفت: استاندارد تجهیزات شامل همه وسایل می‌شود، اما شامل سرسره بادی نمی‌شود.

 به گزارش « سازش خبر » در پی وزش گردبادی که شامگاه جمعه در بخش‌های از شهر رفسنجان ازجمله شهربازی این شهر رخ داد، سرسره بادی این شهربازی که به جایی متصل نبود و تعدادی کودک روی آن در حال بازی بودند از جا بلند شده و کودکان را به زمین پرت کرده است.

این حادثه سبب زخمی شدن، شکستگی فک و ساق پا و آسیب به چشم ۶ کودک شد که آنها را روانه بیمارستان کرد.

این حادثه دلخراش که حاصل سهل‌انگاری و پیش‌بینی نکردن اینگونه عوامل طبیعی در این مواقع است، حواشی هم در پی داشته است.

برای مشخص شدن استانداربودن یا عدم استاندارد بودن وسایل بازی ازجمله این وسیله با رئیس اداره استاندارد رفسنجان گفت‌وگوی کردیم.

ناهید سربازپور رئیس اداره استاندارد رفسنجان ابتدا از استاندارد بودن وسایل شهربازی سخن به میان آورد و اظهار داشت: وسایل شهربازی به تازگی نشان استاندارد دریافت کردند.

وی ادامه داد: استاندارد تجهیزات شامل همه وسایل می‌شود، اما شامل سرسره بادی نیست.

رئیس اداره استاندارد شهرستان رفسنجان تصریح کرد: این موضوع با مدیرکل استاندارد کرمان در میان گذاشته شده و کارشناس اداره کل به محل اعزام شده است و نتیجه نهایی متعاقبا اعلام می‌شود.

به گزارش فارس به گفته والدین یکی از کودکان اگر سرسره بادی با یک طناب به زمین متصل بود این حادثه رخ نمی‌داد، همچنین پدر یکی از کودکان گفت: من با دست گوشه این وسیله را گرفتم که این امر هم نشان از عدم اتصال و مهار بودن این وسیله بازی دارد.

فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.