رئیس اداره تعاون رفسنجان خبر دادانتخاب ۲ تعاونی رفسنجان به عنوان نمونه کشوری

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رفسنجان گفت: از بین ۱۶ تعاونی برتر استان کرمان ۲ تعاونی باید نمونه کشوری می‌شد که هر ۲ از رفسنجان هستند.

 به گزارش « سازش خبر » محمد عسکری صبح امروز در نشستی با فرماندار به مناسبت هفته تعاون اظهار داشت: ۱۳ تا ۱۹ شهریور هفته تعاونی است و هرساله به‌صورت استانی و کشوری از تعاونی‌های برتر تقدیر به عمل می‌آید.

وی بیان داشت: در استان کرمان یک‌ هزار تعاونی در جشنواره تعاونی‌های برتر شرکت کردند و به مرحله داوری رفتند که ۱۶ تعاونی به‌عنوان تعاونی برتر در مرحله استانی انتخاب شدند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی رفسنجان ادامه داد: چهار تعاونی از این ۱۶ تعاونی از رفسنجان بودند که مجتمع صنعتی، شرکت زیربنایی، تعاونی دهیاری‌های بخش مرکزی و شرکت تعاونی پسته هستند که انتخاب شدند.

وی بیان کرد: تعاونی‌های شهرستان رفسنجان به لحاظ کیفی با ۱۱۰ هزار عضو در سطح استان کرمان و کشور حرف برای گفتن دارند و قدرت فعالیت بالایی دارند.

عسکری خاطرنشان کرد: از ۱۶ تعاونی برتر دو تعاونی برای کشوری باید انتخاب می‌شدند، این دو تعاونی برتر هم از رفسنجان هستند که تعاونی دهیاری‌های بخش مرکزی و شرکت تعاونی پسته رفسنجان این دو تعاونی برتر کشوری از استان کرمان هستند.

وی ابراز داشت: تعاونی‌ها در ایجاد اشتغال، کاهش فقر، عدالت‌اجتماعی و رفاه اقتصادی نقش عمده‌ای دارند و مقام معظم رهبری بر نقش تعاونی در اقتصاد ملی تأکید زیادی دارند.

این مسؤول عنوان کرد: اصل ۴۳ و ۴۴ قانون اساسی هم بر اهمیت بخش تعاون تأکید دارد و سیاست‌های اجرایی اصل ۴۴ نیز در این زمینه است.

وی با اشاره به اینکه ۲۵ درصد سهم تعاون در اقتصاد دیده شده است، تصریح کرد: اما هنوز به این رقم نرسیده‌ایم.

عسکری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تحول در بخش تعاون هفت راهبرد در نظر گرفته که ترویج فرهنگ تعاون بین آحاد جامعه، توسعه مدیریت و توانمندسازی منابع انسانی و تمکین به تعاملات شبکه‌ای بین تعاونی‌ها از این راهبردها هستند.

وی اضافه کرد: تقویت همکاری‌های بین‌دستگاهی، مشوق‌های مالی و منابع مالی، توسعه بازار تعاونی‌ها و تقویت برند و تأمین نظارت بر تعاونی‌ها برای اطمینان خاطر اعضای تعاونی‌ها دیگر راهبردهای وزارتخانه در این زمینه هستند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رفسنجان عنوان کرد: یک‌سوم تعاونی‌های رفسنجان به دلیل اینکه سنتی کارکرده‌اند و به‌روز نشده‌اند راکد مانده‌اند.

وی متذکر شد: بانک توسعه تعاون در راستای کمک به بخش تعاون ایجاد شده است که یکی از راهبردهای وزارتخانه است.

فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.